Niedziele handlowe 2021 w czerwcu. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa?

i

Autor: Unsplash - Markus Spiske Niedziele handlowe 2021 w czerwcu. Czy 13 czerwca jest niedziela handlowa?

Czy jest NIEDZIELA HANDLOWA 10.10? Które sklepy otwarte są tego dnia?

2021-10-10 12:58

Czy dzisiaj jest niedziela handlowa? Od 2020 obowiązuje w Polsce zakaz handlu we wszystkie niedziele miesiąca. W ciągu roku jest jednak kilka wyjątków, kiedy można normalnie zrobić zakupy. Czy należy do nich niedziela 10 października? Czy sklepy są tego dnia otwarte czy zamknięte?

Czy jest niedziela handlowa10.10? Nic dziwnego, że wiele osób zadaje sobie takie pytanie. Choć od 2020 roku zakaz handlu obowiązuje we wszystkie niedziele miesiąca, to istnieją wyjątki od tych przepisów. W ciągu roku jest kilka niedziel handlowych, a ich daty zostały ustalone odgórnie. Wyznaczono je w pobliżu najważniejszych świąt i wydarzeń, by każdy miał czas na zrobienie większych zakupów, na przykład przed Wielkanocą. W 2021 roku przewidziano siedem niedziel handlowych. Czy niedziela 10 października należy do tych wyjątków? Czy tego dnia sklepy są otwarte czy zamknięte? Informacje na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Czy są otwarte sklepy 10 października?

Czy niedziela 10 października jest niedzielą handlową? W niedzielę, 10 października czynne będą jedynie sklepy, za których ladą staną ich właściciele. Ponadto zakaz handlu nie obowiązuje m.in. W lodziarniach, cukierniach, kawiarniach, na stacjach paliw płynnych, w kwiaciarniach czy sklepach prasowych.

Na najbliższą niedzielę handlową poczekamy aż do 12 grudnia. Kolejna wypada w niedzielę 19 grudnia.

II Marsz Równości w Białymstoku