Co mówi o tobie twój ulubiony kolor? Sprawdź, jaką masz osobowość!

i

Autor: pixabay.com Co mówi o tobie twój ulubiony kolor? Sprawdź, jaką masz osobowość!

Co mówi o tobie twój ulubiony kolor? Sprawdź, jaką masz osobowość!

2021-05-14 11:42

Kolory- każdy z nas ma swoje ulubione. Jedni zachwycają się jasnymi barwami, inni- tymi ciemniejszymi. Bez względu na to, czy lubimy kolor biały czy czarny, każde poszczególne upodobanie odzwierciedla naszą osobowość. Co mówi o tobie twój ulubiony kolor? Jaką jesteś osobą? Sprawdź to w poniższym artykule.

Nie od dziś wiadomo, że kolory są ważne w wielu dziedzinach naszego życia. Spotykamy się z nimi na co dzień. Obecne są one w modzie, architekturze, wnętrzach, reklamach i w wielu innych miejscach. Możemy dostrzec je nawet w środowisku naturalnym. Nie jest też żadną tajemnicą, że poszczególne kolory potrafią oddziaływać na nastrój człowieka. Niektóre z nich działają pobudzająco, inne z kolei- uspakajają. Okazuje się również, że ulubiony kolor odzwierciedla osobowość człowieka. Zastanawiałeś się kiedyś co mówi o tobie twój ulubiony kolor? Sprawdź, jaką masz osobowość. 

Czerwony

Kolor mocny, zdecydowany. Kojarzony z kolorem byka. Osoby, które lubią ten kolor mają duży temperament, są energiczne i towarzyskie. Nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu, są bardzo aktywne. Są też osobami zdecydowanymi, zawziętymi i potrafią zdobyć to, o co walczą. Odwaga i wolność - te cechy też pasują do osób, które lubią czerwony kolor. 

Fioletowy

Kolor zdecydowanie sprzeczny wewnętrznie. Z jednej strony osoby, które go lubią, są dobre i uczuciowe, z drugiej - lubią władzę. Barwa ta symbolizuje również ogromne zainteresowanie kościołem i sferą duchową. Miłośnicy fioletowego koloru są skomplikowani, stale poszukujący dla siebie właściwej drogi w życiu.

Różowy

Osoby lubiące różowy kolor kojarzą nam się z kimś mało rozsądnym. Tymczasem jest to błędne przekonanie. Wielbiciele różu to osoby delikatne, uczuciowe i o dobrym sercu. Zawsze służą pomocą. Lubią ludzi i na pierwszym miejscu stawiają dobre relacje wśród najbliższych dla siebie osób. Nie wchodzą w spory, unikają gwałtownych kłótni. Niestety jednak, bywają często naiwne. 

Żółty

Kolor energetyczny i bardzo radosny. Osoby lubiące żółte barwy są bardzo lubiane i godne zaufania. Cieszą się, gdy mogą posłuchać innych osób, bardzo cenią sobie przyjaźń. Energia, która towarzyszy im na co dzień, czasem może przysporzyć sporo kłopotów. 

Pomarańczowy

Pomarańczowy to kolor podróżników i osób ceniących sobie niezależność. Lubią przygody, zmiany, są otwarte i błyskotliwe. To życiowi optymiści. W uczuciach bywają mało konsekwentni i niestali. 

Niebieski

Sprzyja skupieniu i koncentracji. Jeśli lubisz ten kolor, masz bardzo ciekawą osobowość: posiadasz analityczny i zarazem kreatywny umysł. Interesujesz się muzyką, literaturą, kinem i sztuką. Zawsze chcesz, aby inni cię szanowali i doceniali. Budzisz w swoim otoczeniu podziw, bo jak mało kto – zawsze znajdujesz rozwiązania najtrudniejszych sytuacji.

Zielony

Miłośnicy tego koloru są uosobieniem spokoju i empatii. Szanują rodzinę i lubią czuć się bezpiecznie. Cenią naturalność i prostotę. Uwielbiają spędzać czas na łąkach i w parkach. Tajemnicze dusze - to określenie także idealnie pasuje do osób, które lubią zieleń. Mają też niestety mocną wadę: często bywają zazdrosne. 

Brązowy

Czy dziewczyny lubią brąz? No pewnie! Jednak te, które lubią ten kolor, są bardzo niepewne siebie i zazwyczaj nie mają poczucia humoru. Utożsamiane są z nudą. Z drugiej jednak strony, zwolennicy brązu są osobami bardzo wspierającymi swoich bliskich. Ich drugie imię to: uczciwość, uporządkowanie i stabilizacja, dlatego dobrze sprawdzają się w profesjach, związanych z przyrodą. Lubią wiejską sielankę. 

Szary

Pierwsze skojarzenie? Szare myszki. IU trochę tak jest. Zwolennicy szarego koloru nie lubią się wyróżniać z tłumu. To indywidualiści i introwertycy. Cechuje ich jednak szczerość, uczciwość, wierność i spokój. Mają dużo kompleksów i zaniżoną samoocenę. Nie wchodzą w niepotrzebne spory: to zakłóca ich spokój i ciszę. To doskonali kandydaci na prawdziwych przyjaciół. Zawsze można na nich liczyć.

Czarny

Kojarzony z elegancją, klasą i zmysłowością. Czasem - ze smutkiem i zadumą. Najchętniej wybierają go dwie grupy ludzi - pierwsza to osoby mądre, zdyscyplinowane i sumienne, a druga to niepewni swojej wartości i szukający swojej drogi samotnicy. Zwolennicy czerni zazwyczaj tęsknią za miłością i mają skłonności do izolacji. Inni widzą w nich osoby niezależne, zdyscyplinowane i polegające wyłącznie na sobie.

Granatowy

Silna osobowość i konsekwencja to cechy, które odzwierciedlają fanów granatu. Co ciekawe, osoby te nie przejmują się tym, co myślą o nich inni. Ciężko je zaskoczyć. Uparte, za wszelką cenę dążą do swoich celów. To osoby skazane na życiowy sukces. 

Biały

Kolor pusty, trochę nijaki. Jeśli go lubisz, prawdopodobnie jesteś indywidualistą. Po zmieszaniu z innymi barwami, biel zawsze zyskuje inny odcień. I tak samo jest z tymi, którzy lubią ten kolor. Nabierają ciekawych osobowości dopiero w połączeniu z innymi ludźmi. Jeśli nie stronią od przyjaciół i miłości – czują się lepiej we własnej skórze.

Raport z Anteny 13.05

"Więcej niż jedno zwierzę". Największe wpadki w "Familiadzie" [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Jaka odpowiedź padła, gdy Karol Strasburger powiedział: "Więcej niż jedno zwierzę to..."?