Chłodny front atmosferyczny wkroczy do Polski. Znowu będzie niebezpiecznie! IMGW alarmuje

2022-05-23 12:47
Chłodny front atmosferyczny wkroczy do Polski. Znowu będzie niebezpiecznie! IMGW alarmuje
Autor: pexels.com/ mapa IMGW Chłodny front atmosferyczny wkroczy do Polski. Znowu będzie niebezpiecznie! IMGW alarmuje

Pogoda w maju niestety nas nie rozpieszcza. Jeżeli mieliście nadzieję, że po deszczowym, wietrznym weekendzie, wreszcie się ustabilizuje, musimy was rozczarować. Już we wtorek (24 maja) do Polski wkroczy chłodny front atmosferyczny z opadami deszczu, burzami z gradem i silnym wiatrem. Szczegóły poniżej.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed kolejnymi niebezpiecznymi zjawiskami atmosferycznymi. — We wtorek (24 maja) do Polski wkroczy zatoka niżowa z układem frontów, które w zachodniej połowie kraju przyniosą sporo chmur oraz opady deszczu. Dodatkowo będą się tworzyć burze, w zasięgu których opady mogą wynieść około 10-15 mm, a porywy wiatru sięgną 75 km/h. Korzystne warunki do rozwoju potencjalnie najgroźniejszych burz będą na północnym zachodzie. Tam możliwy jest rozwój superkomórek burzowych, a to wiązałoby się z porywami wiatru do 90 km/h oraz opadami gradu — informują synoptycy.

— W nocy strefa frontowa przemieści się do centrum kraju, ale jeśli dojdzie do zafalowania frontu chłodnego, to na południowym zachodzie kraju wystąpią silniejsze opady deszczu z wbudowanymi burzami. Sumy opadów wyniosą wówczas 20-25 mm za 12 godzin — dodają.

W środę (25 maja) z kolei burze będą możliwe w niemal całym kraju - szczególnie na wschodzie. Synoptycy podkreślają jednak, że zjawiska z nimi związane będą słabsze niż we wtorek. Opady punktowo wyniosą do 15 mm, natomiast porywy wiatru do 65 km/h.

HIGH LEAGUE, FORMA NA LATO, KASA NA KOMUNIĘ, GALANTIS vs ROXETTE | ESKA XD #049

Niezależnie od pogody podczas spacerów po lesie i łąkach uważajcie na kleszcze.

Posłuchajcie podcastu i sprawdźcie, jak się przed nimi chronić.

Listen to "O profilaktyce chorób przenoszonych przez kleszcze" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze