Cała plaża wstrzymała oddech! ŁAŃCUCH ŻYCIA w Sopocie. Szukali 4-latki

2021-07-22 9:22 Róża Perszon
Cała plaża wstrzymała oddech! ŁAŃCUCH ŻYCIA w Sopocie. Szukali 4-latki
Autor: facebook.com/SopockieWOPR

We wtorek (20 lipca) o godzinie 15:51 do Centrum Koordynacji Ratownictwa Wodnego w Sopocie, wpłynęło zgłoszenie z kąpieliska morskiego Sopot o zaginięciu dziewczynki na brzegu w wieku 4 lat z możliwością wejścia do wody. Plażowicze zaangażowali się w pomoc!

To były mrożące krew w żyłach chwile na plaży w Sopocie. Z plaży zniknęła 4-letnia dziewczynka. W mgnieniu oka ratownicy z kąpieliska przystąpili do utworzenia żywego łańcucha, a na miejsce zdarzenia udały się trzy jednostki ratownicze: łódź R8, quad Q4 i samochód S1. Ratownicy wraz z ochotnikami z plaży przeszukiwali pas płytkiej wody między stanowiskami ratowniczymi.

Zdjęcia z akcji ratowniczej, do której dołączyli plażowicze obiegły sieć – tłumy pomagały w szukaniu dziecka.

„Po 10 min poszukiwań na radiu rozbrzmiał komunikat ze stanowiska ratowniczego znajdującego się 200m dalej, że dziewczynka się odnalazła na plaży cała i zdrowa”

– podkreślają ratownicy.

Na całym kąpielisku rozbrzmiały oklaski a wszyscy odetchnęli z ulgą.

Mimo szczęśliwego finału ratownicy apelują do rodziców. „Brak uwagi rodzica lub opiekuna może spowodować niebezpieczne i tragiczne w skutkach dla dziecka wydarzenia. Nie dopuście do tego, aby waszą pociechę, choć na chwilę stracić z oczu. Plaża to miejsce bardzo zatłoczone, wystarczy chwila nieuwagi (przeglądając Facebooka lub obracając się w stronę słońca aby opalić twarz) i tracimy dziecko z pola widzenia.”

Zaginęło dwóch nastolatków. Trwają poszukiwania!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze