Brytyjski reporter stara się wymówić nazwę polskiej miejscowości. Uroczo ją przekręcił! [WIDEO]

i

Autor: TikTok Brytyjski reporter stara się wymówić nazwę polskiej miejscowości. Uroczo ją przekręcił! [WIDEO]

Brytyjski reporter stara się wymówić nazwę polskiej miejscowości. Uroczo ją przekręca! [WIDEO]

2022-03-03 8:59

Od początku konfliktu w Ukrainie temat najazdu Federacji Rosyjskiej dominuje w polskich mediach. Sprawą uchodźców jednak żywo zainteresowały się również zagraniczne redakcje, które na granicę polsko-ukraińską wysłały swoich reporterów. Jeden z nich na własnej skórze przekonał się o trudności języka polskiego. Wideo z nim w roli głównej stało się hitem internetu!

Według najnowszych dostępnych danych Straży Granicznej od początku agresji Federacji Rosyjskiej do Polski uciekło ponad 575,1 tys. Ukraińców. Ta liczba będzie stale rosła, bo na granicy ciągle tworzą się kolejki chętnych na wjechanie do naszego kraju. Sytuację cały czas monitorują zagraniczne media, które wysłały do miast sąsiadujących z ukraińską granicą swoich reporterów.

Jednym z problemów, z jakimi muszą się oni mierzyć, to wymowa polskich nazw własnych. Ostatnio na własnej skórze przekonał się o tym dziennikarz brytyjskiej stacji Sky News. Redakcja wysłała go do Przemyśla, aby relacjonował sytuację na przejściu granicznym.

Na TikToku pojawił się film, który zarejestrował jedno z wejść dziennikarza na antenę. Widać na nim, jak reporter próbuje wymówić nazwę miejscowości, ale początkowo wychodzą mu dziwne słowa „przemyś” i „przemisio”. Brytyjczyk później przeprasza i poprawia się, ale te zabawne próby jego walki z językiem polskim szybko stały się hitem internetu. W momencie pisania tego tekstu wideo obejrzało grubo ponad milion internautów!

Teraz na dworcu w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE