Brytyjski poseł nie żyje. Nożownik zaatakował w biurze

2021-10-15 17:26
Brytyjski poseł nie żyje. Nożownik zaatakował w biurze
Autor: PAP/EPA/ANDY RAIN Brytyjski poseł nie żyje. Nożownik zaatakował w biurze

Nie udało się uratować brytyjskiego posła, który w piątek przed południem został zaatakowany w swoim biurze. Napastnik zadał mu wiele ciosów nożem. 25-letni sprawca został aresztowany na miejscu zbrodni.

David Amess to brytyjski konserwatywny poseł. Do ataku doszło krótko po godz. 12 w jego lokalnym biurze poselskim w miejscowości Leigh-on-Sea w hrabstwie Essex w południowo-wschodniej Anglii. Jak podała stacja Sky News, sprawca wszedł do biura i wielokrotnie ugodził nożem polityka. W piątki, gdy Izba Gmin zazwyczaj nie obraduje, brytyjscy posłowie spotykają się z wyborcami w swoich okręgach. Sprawca ataku, 25-letni mężczyzna, został aresztowany na miejscu zbrodni.

69-letni Amess był posłem do Izby Gmin z ramienia Partii Konserwatywnej od 1983 roku. Od wielu lat należał do eurosceptycznego skrzydła partii i przed referendum w 2016 roku poparł brexit.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze