Bomby śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu! Wyglądają zjawiskowo! Musisz zobaczyć te zdjęcia

2021-03-10 13:10

Pogoda na Pomorzu przez kilka ostatnich dni nas nie rozpieszczała. Śnieżyce, silny wiatr, śliskie drogi i chodniki. Takie atrakcje czekały w tym tygodniu na mieszkańców tego województwa. Zjawiska te mają jednak też pozytywne strony. Wyglądają niesamowicie na zdjęciach! Fotografie bomb śnieżnych na Pomorzu i Wybrzeżu pojawiły się na facebookowym profilu Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser. Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Spis treści

  1. Bomby Śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu. Niesamowite zdjęcia!
  2. Jaka będzie pogoda na Pomorzu w czwartek, 11.03.2021 r.?

Bomby Śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu. Niesamowite zdjęcia!

Pogoda na Pomorzu od początku roku nas nie rozpieszcza. Warunki dynamicznie się zmieniają, przynosząc raz piękne słońce, a raz silne opady śniegu. Zjawiska te nie umknęły uwadze Polskich Łowców Burz.

– Początek roku zdecydowanie dopisuje pod względem zjawisk konwekcyjnych, zwłaszcza w regionach północnych naszego kraju, które praktycznie co chwilę znajdują się w spływach arktycznego, niestabilnego powietrza. Jeszcze nigdy wcześniej nie miałem aż tak aktywnego okresu zimowego z tyloma śnieżycami charakteryzującymi się bardzo malowniczymi smugami opadowymi, chmurami #Mammatus, a nawet wałami szkwałowymi! – napisał na facebookowym profilu Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser.

Bomby Śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu! Koniecznie zobacz te zdjęcia!

Jaka będzie pogoda na Pomorzu w czwartek, 11.03.2021 r.?

Jak zapowiadają Polscy Łowcy Burz, w czwartek, 11.03.2021 r. możemy spodziewać się opadów deszczu, śniegu i gradu.

– (…) Czeka nas przejściowa odbudowa długo nieobecnej w tegorocznym sezonie zimowym cyrkulacji strefowej (zachodniej) atmosfery, która objawi się zarówno dużo większą ilością opadów - początkowo mokrego śniegu oraz deszczu ze śniegiem, następnie głównie deszczu, ale i miejscami gradu, biorąc pod uwagę korzystne środowisko do rozwoju konwekcji, w tym punktowych zjawisk burzowych, jak i istotne nasilenie się wiatru z kierunków południowych i zachodnich wraz z napływem cieplejszego powietrza polarno-morskiego – napisali na facebookowym profilu Polscy Łowcy Burz.

Podkreślają, że aura sprzyja malowniczym wschodom i zachodom Słońca oraz niezwykłym zjawiskom optycznym. Miłośnicy obserwacji nieba będą mieli co robić.

Atak zimy w Trójmieście. Drugi dzień intensywnych opadów śniegu 9.02.2021