Bomby śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu! Wyglądają zjawiskowo! Musisz zobaczyć te zdjęcia

2021-03-10 13:10

Pogoda na Pomorzu przez kilka ostatnich dni nas nie rozpieszczała. Śnieżyce, silny wiatr, śliskie drogi i chodniki. Takie atrakcje czekały w tym tygodniu na mieszkańców tego województwa. Zjawiska te mają jednak też pozytywne strony. Wyglądają niesamowicie na zdjęciach! Fotografie bomb śnieżnych na Pomorzu i Wybrzeżu pojawiły się na facebookowym profilu Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser. Musicie zobaczyć te zdjęcia!

Spis treści

  1. Bomby Śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu. Niesamowite zdjęcia!
  2. Jaka będzie pogoda na Pomorzu w czwartek, 11.03.2021 r.?

Bomby Śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu. Niesamowite zdjęcia!

Pogoda na Pomorzu od początku roku nas nie rozpieszcza. Warunki dynamicznie się zmieniają, przynosząc raz piękne słońce, a raz silne opady śniegu. Zjawiska te nie umknęły uwadze Polskich Łowców Burz.

– Początek roku zdecydowanie dopisuje pod względem zjawisk konwekcyjnych, zwłaszcza w regionach północnych naszego kraju, które praktycznie co chwilę znajdują się w spływach arktycznego, niestabilnego powietrza. Jeszcze nigdy wcześniej nie miałem aż tak aktywnego okresu zimowego z tyloma śnieżycami charakteryzującymi się bardzo malowniczymi smugami opadowymi, chmurami #Mammatus, a nawet wałami szkwałowymi! – napisał na facebookowym profilu Grzegorz Zawiślak - Polish Storm Chaser.

Bomby Śnieżne na Pomorzu i Wybrzeżu! Koniecznie zobacz te zdjęcia!

Jaka będzie pogoda na Pomorzu w czwartek, 11.03.2021 r.?

Jak zapowiadają Polscy Łowcy Burz, w czwartek, 11.03.2021 r. możemy spodziewać się opadów deszczu, śniegu i gradu.

– (…) Czeka nas przejściowa odbudowa długo nieobecnej w tegorocznym sezonie zimowym cyrkulacji strefowej (zachodniej) atmosfery, która objawi się zarówno dużo większą ilością opadów - początkowo mokrego śniegu oraz deszczu ze śniegiem, następnie głównie deszczu, ale i miejscami gradu, biorąc pod uwagę korzystne środowisko do rozwoju konwekcji, w tym punktowych zjawisk burzowych, jak i istotne nasilenie się wiatru z kierunków południowych i zachodnich wraz z napływem cieplejszego powietrza polarno-morskiego – napisali na facebookowym profilu Polscy Łowcy Burz.

Podkreślają, że aura sprzyja malowniczym wschodom i zachodom Słońca oraz niezwykłym zjawiskom optycznym. Miłośnicy obserwacji nieba będą mieli co robić.

Atak zimy w Trójmieście. Drugi dzień intensywnych opadów śniegu 9.02.2021
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze