Będzie nowe świadczenie motywacyjne w armii. Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Będzie nowe świadczenie motywacyjne w armii. Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

2023-01-10 12:01

Będzie nowe świadczenie motywacyjne w armii. O proponowanym rozwiązaniu Mariusz Błaszczak poinformował w poniedziałek 9 stycznia na Twitterze. ,,Po 15 latach służby wojskowi będą otrzymywali dodatkowe 5 proc. uposażenia oraz dodatkowo 1 proc. za każdy kolejny rok" - napisał mediach społecznościowych wicepremier, szef..

 - Wprowadzamy kolejne świadczenie motywacyjne, które ma zachęcić żołnierzy do pozostawania w służbie. Po osiągnięciu 15 lat służby, wojskowi będą otrzymywali dodatkowe 5% uposażenia oraz dodatkowo 1% za każdy kolejny rok. Projekt wkrótce będzie rozpatrzony przez Radę Ministrów. - czytamy na Twitteerze wpis Mariusza Błaszczaka. Warto wiedzieć, że obecne świadczenia dla żołnierzy z wysokim stażem regulowane są przez ustawę o obronie ojczyzny, która obowiązuje od kwietnia 2022 roku. 

Projekt wkrótce będzie rozpatrzony przez Radę Ministrów. Zgodnie z panującymi obecnie przepisami, żołnierze, którzy służą dłużej niż 25 lat, ale mniej niż 28 lat i 6 miesięcy, otrzymują dodatkowe świadczenie w wysokości 1500 zł. Wojskowi o większym stażu otrzymuję 2500 złotych.

Groźny pożar na promenadzie w Świnoujściu

QUIZ. Te sitcomy bawiły Polaków do łez. Pamiętasz tych bohaterów?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Na jakiej ulicy mieszkają bohaterowie sitcomu "Świat według Kiepskich"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE