Aż dwie podwyżki pensji w 2023 roku! Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Aż dwie podwyżki pensji w 2023 roku! Kto dostanie dodatkowe pieniądze?

2022-12-07 10:27

Galopująca inflacja i wzrost cen w sklepach wciąż sprawiają, że wciąż ze smutkiem poklepujemy swoje portfele. O nasze zarobki martwić będziemy się również w 2023. Rząd ma jednak pewien pomysł, jak pomóc obywatelom. W przyszłym roku planowane są aż dwie podwyżki pensji. Kiedy i kto je dostanie? Sprawdźcie!

Płaca minimalna w roku 2023 ma wzrosnąć dwa razy. Minimalne wynagrodzenie od 1 stycznia 2023 ma wynosić 3490 zł! Podniesiona zostanie również stawka godzinowa, która wynosić będzie 22,80. Druga podwyżka planowana jest w połowie roku. Od 1 lipca 2023 r. minimalne wynagrodzenie wyniesie 3600 zł, natomiast minimalna stawka godzinowa wzrośnie 23,50 zł.

Wzrost minimalnego wynagrodzenia w Polsce nie oznacza jednak, że podniesiona zostanie każda pensja. Wielu pracowników narzeka, iż nie otrzymali żadnej podwyżki inflacyjnej, a życie jest coraz bardziej kosztowne. Ceny uderzają najbardziej w klasę średnią, osoby średnio zamożne, które zarabiają od 3000 do 5000 netto.

Widok z Młyńskiego Koła w centrum Bydgoszczy

Inflacja 2023 przyśpieszy i będzie jeszcze wyższa?

Wzrost wynagrodzeń nie jest niestety sposobem, który gwarantuje skuteczną walkę z inflacją. Pracownicy co prawda otrzymają wyższe wynagrodzenie, jednak większe koszty poniosą przedsiębiorcy. Oznacza to, że ponownie wzrosną ceny oferowanych produktów i usług.

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pytanie. Kapturnik morski to...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE