AstraZeneca - to koniec szczepionki w Polsce? Co z osobami, które się nią zaszczepiły?

2021-05-10 9:12
Problemy ze szczepionką AstraZeneca. Polska zrezygnuje z dostaw?
Autor: Canva.com

To może być "początek końca" współpracy Unii Europejskiej z producentem szczepionek AstraZeneca. Unijny Komisarz - przyznał wprost: Wspólnota nie złożyła nowego zamówienia na tę szczepionkę. Z tym producentem były do tej pory największe problemy logistyczne.

10 maja do Polski dotrą też kolejne partie szczepionek przeciw Covid-19. Dziś w magazynach Agencji Rezerw Materiałowych pojawi się milion dwieście tysięcy szczepionek od firmy Pfizer/BioNTech. Jutro planowana jest dostawa 114 tys. szczepionek Johnson & Johnson, w środę 200 tys. AstraZeneca, a w piątek lub sobotę 250 tys. szczepionek Moderny.

Opóźnianie dostaw i nierealizowanie ich w pełni - to rzeczywistość ostatnich miesięcy. Sprawa niedotrzymywania terminów ma się skończyć w sądzie. A jak zapowiedział wczoraj komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton - Unia nie złożyła nowego zamówienia. Obecny kontrakt z tym producentem wygasa w czerwcu. Zaakceptowany jest już z kolei kontrakt na dostawę do Unii niemal dwóch miliardów dawek szczepionki Pfizera, choć wiadomo że cena za nie może być wyższa niż wcześniej.

Majowa śnieżyca w Warszawie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze