Benedykt

i

Autor: Archidiecezja Przemyska

60 tysięcy osób oddało hołd Benedyktowi XVI w ostatnim dniu wystawienia jego ciała

2023-01-04 19:08

60 tysięcy osób oddało hołd Benedyktowi XVI w ostatnim dniu wystawienia jego ciała w bazylice Świętego Piotra - poinformował Watykan w środę wieczorem w chwili jej zamknięcia. W ciągu trzech dni do bazyliki przybyło łącznie ok. 200 tys. osób. W czwartek odbędzie się msza pogrzebowa pod przewodnictwem Franciszka.

Po zamknięciu bazyliki wieczorem w środę odbędzie się ceremonia złożenia ciała emerytowanego papieża do cyprysowej trumny.

Zgodnie z tradycją znajdą się w niej paliusze, które nosił jako arcybiskup Monachium, a potem biskup Rzymu, monety i medale z czasów jego pontyfikatu oraz rogito, czyli specjalny tekst opisujący jego posługę, zamknięty w metalowej tubie.

W czwartek przed godziną 9 trumna z ciałem Benedykta XVI zostanie wyniesiona z bazyliki watykańskiej na plac św. Piotra, gdzie będzie odmawiany różaniec.

O 9.30 rozpocznie się msza pogrzebowa. Oczekuje się, że udział w niej weźmie około 100 tysięcy osób.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE