26 czerwca - czy to niedziela handlowa? Sprawdźcie gdzie zrobicie zakupy

2022-06-25 14:07
Supermarket
Autor: pixabay.com Supermarket

W Polsce od kilku lat obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. W ciągu roku jest jednak kilka wyjątków. Czy jednym z nich jest niedziela 26 czerwca? Sprawdźcie, czy tego dnia zrobicie zakupy sklepach i supermarketach.

Czy są sklepy otwarte 26.06? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób. Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od 2018 roku. Obejmował wówczas dwie niedziele w miesiącu. W 2019 został rozszerzony na trzy niedziele, a od 2020 nie zrobimy zakupów w żadną niedzielę. W ustawie przewidziano jednak kilka wyjątków, kiedy w ostatni dzień tygodnia wszędzie można zrobić zakupy. Chodzi o niedziele poprzedzające święta lub dłuższe okresy wolnego, gdyż to właśnie wtedy najczęściej musimy robić większe zakupy na ostatnią chwilę. Czy zatem jest niedziela handlowa 26 czerwca? Sprawdzicie to w dalszej części naszego artykułu.

Uprawa ziół i warzyw w skrzynkach

Czy jest niedziela handlowa 26.06?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę dopuszcza prowadzenie sprzedaży w siedem niedziel w ciągu całego roku. Jedną z nich jest ostatnia niedziela czerwca, która w tym roku wypada 26.06. Dla wielu osób będzie to ostatnia okazja na zrobienie dużych zakupów przed wakacyjnym wypoczynkiem. Tego dnia wszystkie sklepy, supermarkety i galerie handlowe będą otwarte w standardowych godzinach.

Listen to "Centra handlowe znikną z polskich miast? Co pojawi się w ich miejscu?" on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze