Supermarket

i

Autor: pixabay.com Supermarket

26 czerwca - czy to niedziela handlowa? Sprawdźcie gdzie zrobicie zakupy

2022-06-25 14:07

W Polsce od kilku lat obowiązuje zakaz handlu w niedzielę. W ciągu roku jest jednak kilka wyjątków. Czy jednym z nich jest niedziela 26 czerwca? Sprawdźcie, czy tego dnia zrobicie zakupy sklepach i supermarketach.

Czy są sklepy otwarte 26.06? Takie pytanie może sobie zadawać wiele osób. Zakaz handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od 2018 roku. Obejmował wówczas dwie niedziele w miesiącu. W 2019 został rozszerzony na trzy niedziele, a od 2020 nie zrobimy zakupów w żadną niedzielę. W ustawie przewidziano jednak kilka wyjątków, kiedy w ostatni dzień tygodnia wszędzie można zrobić zakupy. Chodzi o niedziele poprzedzające święta lub dłuższe okresy wolnego, gdyż to właśnie wtedy najczęściej musimy robić większe zakupy na ostatnią chwilę. Czy zatem jest niedziela handlowa 26 czerwca? Sprawdzicie to w dalszej części naszego artykułu.

Uprawa ziół i warzyw w skrzynkach

Czy jest niedziela handlowa 26.06?

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę dopuszcza prowadzenie sprzedaży w siedem niedziel w ciągu całego roku. Jedną z nich jest ostatnia niedziela czerwca, która w tym roku wypada 26.06. Dla wielu osób będzie to ostatnia okazja na zrobienie dużych zakupów przed wakacyjnym wypoczynkiem. Tego dnia wszystkie sklepy, supermarkety i galerie handlowe będą otwarte w standardowych godzinach.

Listen to "Centra handlowe znikną z polskich miast? Co pojawi się w ich miejscu?" on Spreaker.