Nagle zjechał wprost do rzeki, było o włos od tragedii. WOPR wkroczył do akcji

2022-09-29 14:33

Ratownicy z piaseczyńskiego WOPR brali udział w akcji wydobycia z Wisły zatopionego samochodu osobowego. Jego kierowca, z nieznanych przyczyn, zjechał bowiem do rzeki. Na szczęście udało mu się w porę wydostać z pojazdu.

- W środę ratownicy piaseczyńskiego WOPR - Grupy Interwencyjnej Góra Kalwaria uczestniczyli w dosyć trudnych działaniach na Wiśle, polegających na wydobyciu zatopionego auta w nurcie rzeki. Akcja prowadzona była w rejonie tamy w Brzuminie, w gminie Góra Kalwaria - przekazali sami ratownicy.

Czytaj również: Pogłos znika z Burakowskiej. Klub zapowiedział ostatnie wydarzenie w tym miejscu

Zjechał autem prosto do Wisły, WOPR musiał interweniować

Jak się okazało, kierujący musiał zjechać z ostrogi dojazdowej wprost do rzeki. - Kierowcy na szczęście udało się wydostać z pojazdu na jego dach, samochód spływał początkowo z nurtem, ale po chwili bardzo szybko zatonął. Kierowca zdołał jednak dopłynąć do brzegu - zaznaczyli ratownicy.

Na miejscu pojawił się WOPR oraz pomoc drogowa. Ratownicy musieli znaleźć samochód na dnie, po czym "ocenić sytuację w miejscu zdarzenia, zamocować uchwyt do samochodu, przetransportować linę z brzegu i zamocować ją do uchwytu oraz asekurować podczas całego procesu wydobycia pojazdu przez wyciągarkę".

Aby uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości, ratownicy zaapelowali do kierowców, którzy często przejeżdżają w tej okolicy. Przypomnieli, że kierujący powinni zachowywać ostrożność, zaciągać hamulec ręczny, wolno podjeżdżać w kierunku wody, a najlepiej zostawiać samochód jak najdalej od niej. Poza tym warto mieć przy sobie młoteczek, który umożliwia wybicie szyby i wydostanie się z pojazdu w sytuacji zagrożenia.

Koszmarny skok do wody! WOPR ostro o zachowaniu nastolatków: „zapomnieli zabrać ze sobą nad wodę „mózg”

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Protest SKP w Warszawie. Właściciele stacji domagają się waloryzacji opłat za badania
  2. Pogrzeb Franciszka Pieczki. Prezydent i przedstawiciele rządu biorą udział w uroczystościach
  3. Warszawskie ZOO: "Praca szuka człowieka". Wakaty na 4 stanowiska
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE