Młodzi szermierze Budowlanych Toruń jadą na Mistrzostwa Europy i Świata!

2020-02-14 15:20

Po złocie i srebrze w Mistrzostwach Polski Juniorów we florecie, które w styczniu odbyły się w mieście nad Brdą – podopieczni Budowlanych Toruń ostrzą zęby na tytuły w Mistrzostwach Europy i Świata. Pierwsze, odbędą się między 22 lutego, a 2 marca w chorwackim Porecu, Mistrzostwa Świata zaś - już między 3, a 11 kwietnia w Salt Lake City w Stanach Zjednoczonych. Juniorzy wystąpią nieco później, po zmaganiach seniorów. Czy złoto i srebro w Mistrzostwach Polski Juniorów jest dobrą wróżbą przed najważniejszymi występami w tym roku?

Złoty krążek Mistrzostw Polski Juniorów zawisł na szyi Karoliny Żurawskiej, a srebro – Jana Jurkiewicza. Ten drugi skompletował tym samym medale w mistrzowskiej rywalizacji juniorów i jest wielką nadzieją Budowlanych Toruń w kwietniowych Mistrzostwach Świata w Salt Lake City. Szansę na występy w USA ma także Karolina, jednak dużo zależy od wyników w rozgrywanym w lutym Pucharze Świata. Jednego jest pewna - na pewno wystąpi w Mistrzostwach Europy w chorwackim Porecu. Medal Jana Jurkiewicza w IMPJ w Bydgoszczy niespodzianką nie jest. 19-latek bronił mistrzostwa Polski, które zresztą zdobył rok temu, również w mieście nad Brdą.

Karolina Żurawska jest nadzieją medalową Budowlanych Toruń!

Jeżeli chcesz poczuć smak rywalizacji, dowiedzieć się jaka jest różnica między występami i walce w szabli, florecie czy szpadzie, a może chcesz z czasem spróbować swoich sił w rywalizacji szermierzy w Polsce, Europie i na świecie - dołącz do zespołu Budowlanych Toruń! Klub niebawem rozpocznie nabory. Dlaczego warto? - o tym trener, Krzysztof Żurawski.

Dlaczego warto dołączyć zespołu Budowlanych Toruń?

Za Karolinę Żurawską i Jana Jurkiewicza w nadchodzących Mistrzostwach Europy i Świata – kciuki trzyma Radio ESKA, a informacji o naborach szukajcie na www.budowlanitorun.pl lub na Fecebooku.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE