Shrek

i

Autor: YouTube/screen

Quiz

Jak mieli na imię ci bohaterowie ze "Shreka"? Rozwiąż nasz QUIZ. Tylko ekspert zdobędzie 10/10!

2024-04-12 14:56

W roku 2001studio DreamWorks wydało pierwszą, tuż po Mrózce Z trójwymiarową produkcję animowaną, która błyskawicznie zdobyła uznanie widzów na całym świecie. "Shrek" okazał się strzałem w dziesiątkę dla studia, a jego sukces przyniósł trzy kolejne części. Oprócz głównych postaci, takich jak zielony ogr, księżniczka i gadający osioł, film zawierał także postaci drugoplanowe. Czy potrafisz je sobie przypomnieć? Przekonajmy się w naszym quizie!

Shrek to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych produkcji filmowych ostatnich dwóch dekad. Ta klasyczna animacja jest powszechnie znana i uwielbiana przez widzów na całym świecie. Przedstawia zabawną historię o przyjaźni, miłości i pięknie, a każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Produkcja zdobyła ogromną popularność i przez lata doczekała się aż trzech kontynuacji, a dialogi ze "Shreka" stały się już kultowe i wielu z nich jest niezapomnianych.

Seria filmów przedstawia przygody ogra, jego żony – księżniczki Fiony, a także przyjaciół: gadającego osła, a także płatnego mordercy – kota w butach. Poza głównymi bohaterami, w obsadzie filmu pojawiały się również postacie drugoplanowe. Czy pamiętasz ich imiona? Przekonaj się, rozwiązując nasz quiz!

Jak mieli na imię ci bohaterowie ze "Shreka"? Rozwiąż arcytrudny QUIZ dla fanów zielonego ogra

Pytanie 1 z 10
Jakie imię miał przyjaciel Shreka i Osła - Kot w Butach?
Zawody kartingowe w Bydgoszczy, czyli wielkie ściganie na Kartodromie

Jak miała na imię smoczyca ze Shreka?

Oto pytanie, na które przez lata nikt nie umiał znaleźć odpowiedzi? Czy smoczyca ze Shreka ma imię? Jej współmałżonek – Osioł nazywany jest Osłem, bo tak ochrzcił go jeden z jego poprzednich właścicieli. Jak natomiast ma się sprawa ze smokiem?

Odpowiedzi na to pytanie możemy doszukać się w drugiej z części. W kluczowej scenie filmu, w której Osioł traci przytomność po wypiciu eliksiru transformacji, poznajemy imię Smoczycy! Gdy bohater zostaje zmieniony w prawdziwego rumaka, a potem odzyskuje przytomność, słyszy, jak jego wołająca z oddali małżonka się do niego zwraca.

W tym momencie bohater krzyczy: "Idę!" i następnie wypowiada imię – które poznacie z naszego quizu - co sugeruje, że tak właśnie nazywa się Smoczyca. Jednakże, dlaczego ukrywa swoje prawdziwe imię, tego nie ujawniono, ponieważ twórcy filmu nie komentują tej fanowskiej teorii.