Titanic

i

Autor: YouTube/screen

QUIZ

Jesteś ekspertem od filmu "Titanic"? Te szczegóły mogłeś przegapić! Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie

2024-04-12 14:55

Zbliża się 27. rocznica premiery kultowego filmu "Titanic" stworzonego przez Jamesa Camerona. Wszyscy dobrze znamy tę historię: tonący pięciogwiazdkowy statek, zatłoczenie na pokładzie, starania pasażerów z pierwszej klasy o dostanie się do łodzi ratunkowych oraz orkiestra grająca aż do samego końca. Możliwe, że oglądałeś ten film już tysiące razy. Jednak czy na pewno nic ci nie umknęło? Przekonaj się, i rozwiąż nasz quiz!

Dokładnie 10 kwietnia 1912 roku, o godzinie dwunastej w południe, statek Titanic wyrusza z portu Southampton w Anglii w swoją dziewiczą podróż. Była to podróż, która miała przynieść mu światową sławę, lecz los zdecydował inaczej. Na pokładzie znajdowało się 2200 pasażerów, którzy mieli dotrzeć do Stanów Zjednoczonych. Niestety, w nocy z 14 na 15 kwietnia statek zderza się z górą lodową, a na miejscu ginie 1,5 tysiąca osób.

Tę historię znamy doskonale z filmu Jamesa Camerona. Kultowy dramat upiększają romantyczne sceny, a na ekranie widzimy miłość dwojga ludzi, którą niejeden z widzów chciałby przeżyć sam.

Zapewne widziałeś film „Titanic” tysiące razy. Czy nic ci nie umknęło? Rozwiąż nasz quiz i przekonaj się sam! Gratulujemy wszystkim, którzy zdobędą komplet punktów.

Arcytrudny quiz dla fanów "Titanica". Nie umknął ci żaden szczegół? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 10
W notatkach Jacka, które Rose znalazła, było wiele rysunków kobiety pochodzącej z Francji - damy lekkich obyczajów. Cechował ją:
Koszmar u Zduńskich! Franka i Paweł usłyszą co spotkało Elkę
Listen on Spreaker.

Ciekawostka o Titanicu, o której nie miałeś pojęcia!

Podczas badań nad wrakiem, zespół odkrył wiele otwartych okien w kabinach pasażerskich, co również przyczyniło się do przyspieszenia zatonięcia Titanica. To sami pasażerowie otworzyli te okna, pod wpływem zwykłej ciekawości. Po zderzeniu z górą lodową pasażerowie poczuli lekki wstrząs i wtedy masowo zaczęli otwierać okna, aby wyjrzeć i zobaczyć, co się stało. W zamieszaniu związanym z ewakuacją nikt nie pomyślał o zamknięciu okien z powrotem.

To z pewnością sprawiło, że Titanic zatonął szybciej, a co za tym idzie - mniej ludzi zdążyło ewakuować się ze statku. To nie koniec! Zawiniła także prędkość, z jaką poruszał się parowiec. Zgodnie z planem w nocy z 14 na 15 kwietnia powinien on znajdować się w innym miejscu. Natomiast góra lodowa, w którą uderzył statek nie była nieruchomym obiektem, a poruszała się. W efekcie, gdyby statek przemieszczał się z planowaną prędkością (mniejszą), w punkcie, w którym doszło do zderzenia, nie byłoby już góry lodowej, bo znajdowałaby się już kilka kilometrów dalej, co mogłoby zapobiec katastrofie.

Te postacie z filmów istniały naprawdę!