Chór Akademicki UMK

i

Autor: Facebook Chór Akademicki UMK

Kultura i rozrywka

Chór Akademicki UMK w USA. Artyści wystąpią w słynnej sali Carnegie Hall w Nowym Jorku

2023-09-21 10:17

Do sukcesu Chóru przyczynił się koncert w kościele garnizonowym w Toruniu poświęcony. "Pamięci zmarłych członków społeczności akademickiej UMK". Zaprezentowano tam utwór Oli Gjeilo "Sunrise Mass" na chór i orkiestrę, który został zarejestrowany i wysłany do organizatorów nowojorskiego koncertu.

Premiera w Nowym Jorku

Aktualnie Chór Akademicki pracuje nad nowym materiałem muzycznym. W Nowym Jorku zaprezentowany zostanie utwór Gjeilo "Twilight Mass". Polska publiczność będzie miała okazję zapoznać się z przygotowywanymi wykonaniami jeszcze przed premierą w Carnegie Hall.

Koncert w Toruniu

12 października w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Toruniu (ul. Panny Marii 2) o godz. 18:00 będzie można wysłuchać koncertu, w którego programie przewidziano dwa utwory Oli Gjeilo ("Sunrise Mass" i "Northern lights"), muzykę filmową skomponowaną przez Ennio Morricone (muzykę z filmu "Cinema Paradiso" i "Once Upon a Time in the West") oraz "Ave Maria" Pawła Łukaszewskiego.

Nabór

Obecnie Chór Akademicki prowadzi rekrutację do zespołu. Mile widziane są nie tylko osoby ze społeczności akademickiej UMK, ale także młodsi i starsi entuzjaści śpiewu chóralnego spoza uczelni. Próby odbywają się we wtorki i czwartki między 18:30 a 21:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11.

Szczegółowe informacjie można uzyskać u prof. dr hab. Arkadiusz Kaczyński (dyrygent Chóru Akademickiego): [email protected], tel.: 603-693-546 lub na stronie chóru

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE