Bulwar Filadelfijski w Toruniu

i

Autor: UM Torun

Toruń nad Wisłą

Intrwencje obywateli poskutowały. Będą zmiany na toruńskim bulwarze

2024-05-17 7:45

W odpowiedzi na liczne wnioski zgłaszane przez mieszkańców miasta oraz właścicieli barek, cumujących przy nabrzeżu Bulwaru Filadelfijskiego, wprowadzone zostaną nowe rozwiązania techniczne mające ułatwić korzystanie z tego atrakcyjnego miejsca.

Niedawno oddany

Bulwar Filadelfijski po długim remoncie wywołującym liczne kontrowersje wśród mieszkańców Torunia i naukowców, został wreszcie oddawany pod koniec kwietnia br. Podobnie, jak przed remontem jest dostępny także dla kierowców.

Urzędnicy obserwują to, jak mieszkańcy, turyści, a także przedsiębiorcy korzystają z terenu nad Wisłą. W odpowiedzi na pojawiające się problemy, Urząd Miasta Torunia zdecydował się wprowadzić szereg rozwiązań, które sprawią, że z Bulwaru Filadelfijskiego będzie korzystało się jeszcze lepiej.

Estetyka i funkcjonalność

Idea, jaka przyświecała przebudowie Bulwaru, to nie tylko poprawa estetyki i atrakcyjności nadwiślańskiego deptaku. To także bezpieczeństwo i dostępność dla wszystkich. Dlatego Prezydent Torunia Paweł Gulewski zobowiązał Wydział Inwestycji i Remontów do przeprowadzenia analizy dotyczącej możliwości utworzenia zejść tj. schodów oraz podjazdów dla wózków we wschodniej części bulwaru. Sprawdzona zostanie też forma zabezpieczenia stopni na schodach przy pawilonach i możliwość rozmieszczenia stojaków na rowery.

Dodatkowo mają pojawić się tabliczki informujące o lokalizacji miejsc, w których są podjazdy dla wózków.