To prawdziwy Hogwart? Studia z magii i okultuzymu. Ruszył nowy kierunek!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Harry Potter

Harry Potter QUIZ. Durmstrang, Hogwart, Beauxbatons. W której szkole magii się uczysz?

2024-05-15 8:51

Instytut Magii Durmstrang, Akademia Magii Beauxbatons, Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie. Wszystkie trzy magiczne szkoły poznaliśmy w tomie Harry Potter i Czara Ognia. Ich uczniowie różnią się od siebie, chociaż wszyscy studiują przecież magie! Do której ze szkół byś pasował? Rozwiąż nasz quiz i się przekonaj!

„Otóż pierwszy turniej odbył się jakieś siedemset lat temu, jako przyjacielskie współzawodnictwo trzech największych w Europie szkół magii i czarodziejstwa: Hogwartu, Beauxbatons i Durmstrangu. Każda szkoła wybierała swojego reprezentanta, a owych trzech reprezentantów rywalizowało między sobą w trzech magicznych zadaniach. Turniej odbywał się co pięć lat, po kolei w każdej szkole, i w powszechnej opinii był znakomitą˛ okazją do zadzierzgnięcia trwałych więzi między młodymi czarownicami i czarodziejami różnych narodowości. Niestety, ofiar śmiertelnych było tyle, że w końcu zaprzestano organizować turnieje.” Dumbledore o Turnieju Trójmagicznym, Harry Potter i Czara Ognia, J.K.Rowling

W Europie znajdziemy trzy największe szkoły magii. Rodzice młodych czarodziejów zazwyczaj wybierają właśnie z pośród nich, chociaż niektóre dzieci uczą się w domu. Szkoły i ich reprezentantów poznaliśmy w czwartej części przygód Harry'ego Pottera. Która z nich byłaby najodpowiedniejsza dla Ciebie?

"Maszyneria Fajbusiewicza" w szczecińskim muzeum

Harry Potter QUIZ: Durmstrang, Hogwart czy Beauxbatons?

Do której szkoły magii powinieneś uczęszczać? Sprawdź już teraz! Wystarczy, że rozwiążesz nasz prosty psychotest. Życzymy powodzenia!

Harry Potter QUIZ: Durmstrang, Hogwart, Beauxbatons. Do której magicznej szkoły powinieneś uczęszczać?

Pytanie 1 z 10
Język w ktorym chciałbyś sie porozumiewać w szkole to...
Listen to "Spellbreaker - Charlie N. Holmberg.Wydawnictwo HARDE [audiobook - fragment]" on Spreaker.