Nintendo Switch

i

Autor: pixabay https://pixabay.com/photos/nintendo-switch-nintendo-console-3061237/

Nintendo

Nintendo Switch 2 ponownie zmiażdży PS5 i XBOX. Konsola uniknie dużego problemu!

2024-02-22 16:24

Wszystko wskazuje na to, że firma Nintendo ponownie lepiej podejdzie do sprzedaży swojej konsoli niż Sony i Microsoft. Nintendo Switch 2 prawdopodobnie uniknie problemów z dostawami, które nękały PS5 i Xbox Series X/S podczas ich premiery w 2020 roku. Nintendo rzekomo ma wyprodukować ponad 10 milionów egzemplarzy konsoli w pierwszym roku jej istnienia, aby nie popełnić błędu swoich rywali.

O Nintendo Switch 2 wiemy naprawdę sporo, chociaż Big N nie poinformowało fanów konsol, czego tak faktycznie mogą się spodziewać. Podczas ostatnich doniesień, kiedy to dowiedzieliśmy się m.in. o cenie, ekranach i specyfikacji, Bloomberg i Takashi Mochizuki zauważyli jeszcze jeden szczegół. Według danych dotyczących dostaw wyświetlaczy, Nintendo ma rzekomo wyprodukować ponad 10 milionów egzemplarzy konsoli w pierwszym roku jej istnienia, żeby nie utrudnić konsumentom zakupu sprzętu.

Czytaj też: Nintendo Switch 2 — Kiedy premiery, cena i specyfikacja. Wszystko, co wiemy o konsoli

Nintendo Switch 2 bez problemów PS5 i XBOX Series X/S

Wpierw warto sobie przypomnieć, skąd faktycznie wzięły się problemy z dostępnością konsol PS5 i w mniejszej ilości XBOX Series X/S, która szybciej wróciła na półki sklepowe w "normalnej cenie".

Czytaj też: Nintendo Switch 2 będzie w cenie PS5, ale nie powali specyfikacją. Znamy plany nowej konsoli

Problemy te zostały spowodowane pandemią COVID-19, która uniemożliwiła produkcję i transport chipów procesorów oraz innych niezbędnych komponentów przez większą część okresu poprzedzającego premierę dziewiątej generacji konsoli. W rezultacie przez pierwsze kilka lat dostawy PlayStation 5 i Xbox Series X/S były niskie i dopiero w 2022 r. Sony oraz Microsoft mogły w końcu rozpocząć produkcję większej liczby konsol, aby zaspokoić popyt.

Czytaj też: LEGO Nintendo Switch. Zestaw The Legends of Zelda na 2024 r. oczaruje fanów gry!

Idąc tym tropem można zakładać, iż Nintendo ponownie zmiażdży ilością sprzedanych konsol takich gigantów jak PlayStation, czy XBOX. Firma nie musi martwić się o zainteresowanie nowym Switch'em, ale kluczową rolę może odegrać tutaj właśnie dostępność w najważniejszym okresie dla konsoli, czyli tuż po swojej oficjalnej premierze.

Wygląda na to, że następca Nintendo Switch uniknie tych problemów, gdy trafi do sprzedawców detalicznych prawdopodobnie w 2024 r. Oczywiście nadal są to tylko plotki i nic nie zostało jeszcze oficjalnie potwierdzone.

M jak miłość. Rewolucja u Kisielowej! Zostawi męża i wyjedzie do sanatorium. Dopiero się zacznie

Nintendo QUIZ — Czy rozpoznasz wszystkich bohaterów z gier?

Pytanie 1 z 10
Co to za postać?
Toad