Robert Kubica - żona, majątek, gdzie mieszka, wiek, wzrost, wykształcenie, Alfa, ojciec

2021-09-04 11:06
ROBERT KUBICA - Orlen, dziewczyna, powrót, wykształcenie, ojciec, zarobki, żona
Autor: Hasan Bratic / SIPA///BRATICHASAN_0926.0196 / EAST NEWS

Robert Kubica to jedna z najbardziej znanych, ale jednocześnie najbardziej niedocenionych postaci w świecie sportu! Po fatalnej kontuzji, najlepszy polski kierowca powrócił do Formuły 1 po ośmiu latach od ostatniego startu! Kim jest Robert Kubica? Co najbardziej interesuje polskich internautów na temat polskiego kierowcy? Na wszystkie pytania odpowiadamy na ESKA.pl

Spis treści

  1. Robert Kubica - żona, dziewczyna
  2. Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen 
  3. Robert Kubica - majątek
  4. Robert Kubica - Ferrari
  5. Robert Kubica - Orlen
  6. Robert Kubica - powrót
  7. Robert Kubica - wykształcenie
  8. Robert Kubica - ojciec

Robert Kubica - żona, majątek, gdzie mieszka, wiek, wzrost, wykształcenie, Alfa, ojciec, to kwestie, które najbardziej interesują polskich internautów. Nazwisko polskiego kierowcy stało się ponownie stało się gorące, gdy ogłoszono, że Robert Kubica w Williamsie został podstawowym kierowcą. Tym samym wrócił po ośmiu latach przerwy do najwyższej kategorii motosportu! Informacja o kontrakcie polskiego kierowcy z ekipą z Groove pojawiła się w światowych mediach 21 listopada 2018. Po trudnym sezonie na koniec roku Robert Kubica zerwał kontrakt. Długo czekaliśmy na ujawnienie jego dalszej drogi w motosporcie. 1 stycznia 2020 Orlen poinformował, że został sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing, a jedyny Polak w F1 został kierowcą testowym teamu z Hinwil. 4 września 2021 ogłoszono, że Robert Kubica wraca do bolidu, by pojechać w wyścigu o Grand Prix Holandii. Wszystko za sprawą nieobecności Kimiego Raikkonena.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Robert Kubica - żona, dziewczyna

Robert Kubica przez wiele lat związany był z narzeczoną, Edytą. Kierowca nigdy nie chwalił się swoim związkiem. Na tę chwilę nie wiadomo, czy ma partnerkę.

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen 

Robert Kubica w Alfa Romeo Racing Orlen został ogłoszony 1 stycznia 2020 roku. Polak jest trzecim kierowcą zespołu, który swoją bazę ma w szwajcarskim Hinwil. Będzie partnerem Antonio Giovinazziego i Kimiego Raikonnena. 

Robert Kubica - majątek

Ile zarabia Robert Kubica? Jak podał se.pl, kierowca w swoim najlepszym do tej pory sezonie (2010) miał zarobić ok. 30 milionów złotych. Wiadomo, że przez cały sezon 2019 ma zarobić 570 tysięcy dolarów, co daje mu 15. pozycję w ogólnym rankingu zarobków. Jego partner z zespołu - George Russel - zarobi dużo mniej, bo 180 tysięcy dolarów. Mniej ma otrzymać tylko kierowca Toro Rosso, Alexander Albon - 170 tysięcy dolarów.

Robert Kubica - Ferrari

Marzeniem każdego kierowcy było niegdyś dołączenie do włoskiej ekipy z czarnym koniem w znaczku. Bliski spełnienia marzenia w 2010 roku był Robert Kubica. Polak przyznał się, że miał podpisany wstępny kontrakt na sezon 2012. Potwierdził to w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym Formuły 1. Miał zostać wówczas partnerem Hiszpana, Fernando Alonso. Niestety, wszystko przerwał tragiczny w skutkach wypadek w rajdzie Ronde di Andora. 

Robert Kubica - Orlen

Robert Kubica drugim kierowcą Williamsa w sezonie 2019 i jak donosi Przegląd Sportowy, również w 2020. Za kontraktem polskiego kierowcy stoi Polski Koncern Naftowy, Orlen. Nieoficjalnie firma miała zapłacić 100 milionów złotych.

Robert Kubica - powrót

Powrót Roberta Kubicy do F1 miał nastąpić już w 2018 roku. Polski kierowca sam wspominał, że w styczniu 2018 był na 99.9 % pewny tego, że zasiądzie za kierownicą Williamsa, jako kierowca wyścigowy. Tak się jednak nie stało, bo "lepszą" ofertę niespodziewanie przedstawił Sirotkin. Robert Kubica na starcie w wyścigu F1 stanie 17 marca 2018! Będzie to GP Australii na torze w Melbourne.

Robert Kubica - wykształcenie

Robert Kubica ma wykształcenie podstawowe. Gdy jego koledzy chodzili do szkoły, on szlifował swoje umiejętności za kierownicą gokartów i bolidów F3. 

Robert Kubica - ojciec

Ojciec Roberta Kubicy ma na imię Artur i przez wiele lat, gdy jego syn jeździł w Formule 1, gościł w studio Polsatu. Artur Kubica przyznał w rozmowie z eurosport.pl, że nie do końca wierzył w ten powrót: - Całym sercem chciałem tego powrotu, ale rozsądek podpowiadał, że to niemożliwe.

Najnowsze