Robert Kubica - żona, majątek, gdzie mieszka, wiek, wzrost, wykształcenie, Alfa, ojciec

2021-09-04 11:06
ROBERT KUBICA - Orlen, dziewczyna, powrót, wykształcenie, ojciec, zarobki, żona
Autor: Hasan Bratic / SIPA///BRATICHASAN_0926.0196 / EAST NEWS

Robert Kubica to jedna z najbardziej znanych, ale jednocześnie najbardziej niedocenionych postaci w świecie sportu! Po fatalnej kontuzji, najlepszy polski kierowca powrócił do Formuły 1 po ośmiu latach od ostatniego startu! Kim jest Robert Kubica? Co najbardziej interesuje polskich internautów na temat polskiego kierowcy? Na wszystkie pytania odpowiadamy na ESKA.pl

Spis treści

  1. Robert Kubica - żona, dziewczyna
  2. Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen 
  3. Robert Kubica - majątek
  4. Robert Kubica - Ferrari
  5. Robert Kubica - Orlen
  6. Robert Kubica - powrót
  7. Robert Kubica - wykształcenie
  8. Robert Kubica - ojciec

Robert Kubica - żona, majątek, gdzie mieszka, wiek, wzrost, wykształcenie, Alfa, ojciec, to kwestie, które najbardziej interesują polskich internautów. Nazwisko polskiego kierowcy stało się ponownie stało się gorące, gdy ogłoszono, że Robert Kubica w Williamsie został podstawowym kierowcą. Tym samym wrócił po ośmiu latach przerwy do najwyższej kategorii motosportu! Informacja o kontrakcie polskiego kierowcy z ekipą z Groove pojawiła się w światowych mediach 21 listopada 2018. Po trudnym sezonie na koniec roku Robert Kubica zerwał kontrakt. Długo czekaliśmy na ujawnienie jego dalszej drogi w motosporcie. 1 stycznia 2020 Orlen poinformował, że został sponsorem tytularnym zespołu Alfa Romeo Racing, a jedyny Polak w F1 został kierowcą testowym teamu z Hinwil. 4 września 2021 ogłoszono, że Robert Kubica wraca do bolidu, by pojechać w wyścigu o Grand Prix Holandii. Wszystko za sprawą nieobecności Kimiego Raikkonena.

Kubica jeździł bolidem po Warszawie.

Robert Kubica - żona, dziewczyna

Robert Kubica przez wiele lat związany był z narzeczoną, Edytą. Kierowca nigdy nie chwalił się swoim związkiem. Na tę chwilę nie wiadomo, czy ma partnerkę.

Robert Kubica - Alfa Romeo Racing Orlen 

Robert Kubica w Alfa Romeo Racing Orlen został ogłoszony 1 stycznia 2020 roku. Polak jest trzecim kierowcą zespołu, który swoją bazę ma w szwajcarskim Hinwil. Będzie partnerem Antonio Giovinazziego i Kimiego Raikonnena. 

Robert Kubica - majątek

Ile zarabia Robert Kubica? Jak podał se.pl, kierowca w swoim najlepszym do tej pory sezonie (2010) miał zarobić ok. 30 milionów złotych. Wiadomo, że przez cały sezon 2019 ma zarobić 570 tysięcy dolarów, co daje mu 15. pozycję w ogólnym rankingu zarobków. Jego partner z zespołu - George Russel - zarobi dużo mniej, bo 180 tysięcy dolarów. Mniej ma otrzymać tylko kierowca Toro Rosso, Alexander Albon - 170 tysięcy dolarów.

Robert Kubica - Ferrari

Marzeniem każdego kierowcy było niegdyś dołączenie do włoskiej ekipy z czarnym koniem w znaczku. Bliski spełnienia marzenia w 2010 roku był Robert Kubica. Polak przyznał się, że miał podpisany wstępny kontrakt na sezon 2012. Potwierdził to w rozmowie z oficjalnym serwisem internetowym Formuły 1. Miał zostać wówczas partnerem Hiszpana, Fernando Alonso. Niestety, wszystko przerwał tragiczny w skutkach wypadek w rajdzie Ronde di Andora. 

Robert Kubica - Orlen

Robert Kubica drugim kierowcą Williamsa w sezonie 2019 i jak donosi Przegląd Sportowy, również w 2020. Za kontraktem polskiego kierowcy stoi Polski Koncern Naftowy, Orlen. Nieoficjalnie firma miała zapłacić 100 milionów złotych.

Robert Kubica - powrót

Powrót Roberta Kubicy do F1 miał nastąpić już w 2018 roku. Polski kierowca sam wspominał, że w styczniu 2018 był na 99.9 % pewny tego, że zasiądzie za kierownicą Williamsa, jako kierowca wyścigowy. Tak się jednak nie stało, bo "lepszą" ofertę niespodziewanie przedstawił Sirotkin. Robert Kubica na starcie w wyścigu F1 stanie 17 marca 2018! Będzie to GP Australii na torze w Melbourne.

Robert Kubica - wykształcenie

Robert Kubica ma wykształcenie podstawowe. Gdy jego koledzy chodzili do szkoły, on szlifował swoje umiejętności za kierownicą gokartów i bolidów F3. 

Robert Kubica - ojciec

Ojciec Roberta Kubicy ma na imię Artur i przez wiele lat, gdy jego syn jeździł w Formule 1, gościł w studio Polsatu. Artur Kubica przyznał w rozmowie z eurosport.pl, że nie do końca wierzył w ten powrót: - Całym sercem chciałem tego powrotu, ale rozsądek podpowiadał, że to niemożliwe.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze