Robert Kubica ODCHODZI z Williamsa! Gdzie będzie jeździł Polak w 2020?

2019-09-19 14:52
Robert Kubica ODCHODZI z Williamsa! Gdzie będzie jeździł Polak w F1?
Autor: Mladen ANTONOV / AFP / EAST NEWS Robert Kubica ODCHODZI z Williamsa! Gdzie będzie jeździł Polak w F1?

Robert Kubica odchodzi z Williamsa. Polak ma to ogłosić tuż przed weekendem wyścigowym w Singapurze. Współpraca zakończy się po tym sezonie, co oznacza, że przed Kubicą jeszcze 7 startów w barwach teamu z Wielkiej Brytanii. Co dalej? Sytuacji przyglądamy się bliżej na ESKA.pl.

Robert Kubica odchodzi z Williamsa! Oficjalne potwierdzenie pojawiło się w czwartek, 19 września. Kubica był jednym z gości konferencji prasowej kierowców tuż przed weekendem wyścigowym o Grand Prix Singapuru. Cezary Gutowski z Eleven Sports relacjonował przebieg medialnego spotkania. Robert Kubica powiedział: - Po pierwsze patrzymy na przyszły rok i inne możliwości, lecz aby się ziściły, musiałem podjąć decyzję, że nie będę kontynuował współpracy z Williamsem po tym sezonie. To moja decyzja, która otwiera różne scenariusze na przyszłość, co muszę przemyśleć. Orlen również ma rozstać się z Williamsem, ale pozostanie w Formule 1 na sezon 2020. Nieoficjalną jeszcze informację jako jeden z pierwszych podał dziennikarz, Mikołaj Sokół. 

Zobacz: Robert Kubica - żona, Ferrari, Williams, wiek, wzrost, wykształcenie, zarobki, ojciec

Robert Kubica - Williams

Robert Kubica nie przedłuży umowy z Williamsem, a wszystko przez marną wizję rozwoju samochodu i oczywiście przez wyniki. Bolidy brytyjskiego zespołu od początku sezonu są najsłabsze. Kubica zdobył jeden punkt do klasyfikacji generalnej kierowców i zespołów, jednak częściej kończył wyścig oraz kwalifikacje za swoim kolegą z drużyny, George'em Russellem. 

Robert Kubica w Williamsie wystartuje jeszcze siedem razy. Później wszystko zależy od innych zespołów. Wiadomo, że Orlen planuje pozostać w królowej motosportu na kolejne lata i już prowadzi rozmowy z wielkimi zespołami. Mówi się o: Haas, Racing Point i McLarenie.

Robert Kubica - gdzie będzie jeździł?

Robert Kubica wrócił do F1 po ośmiu latach od ostatniego startu! Kierowca z Krakowa miał nadzieję, że zespół umożliwi mu walkę o punkty i udany, najpiękniejszy powrót w sporcie. Tak się jednak nie stało. Od początku sezonu forma samochodów Williamsa była bardzo słaba. Ekipa z Grove nie miała części zamiennych, a poprawki i "ulepszenia" pozostawiały sporo do życzenia. Mówiło się, że Polak w przyszłym sezonie mógłby zasiąść za kierownicę Haasa. Tak się jednak nie stanie, ponieważ zespół ten ogłosił, że skład kierowców na przyszły sezon się nie zmieni. Możliwą opcją był również Racing Point. Był ponieważ ekipa mająca siedzibę w Silverstone przedłużyła na 3 lata kontrakt z Perezem. Pierwszym kierowcą jest natomiast Lance Stroll, czyli syn właściciela teamu. 

Gdzie będzie jeździł Kubica? Musimy poczekać na oficjalne ogłoszenie! Poinformujemy was w tym miejscu - na ESKA.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze