Polska - Niemcy 16.06.2023: WYNIK, SKRÓT WIDEO, MEMY, STATYSTYKI, REAKCJE

Autor: PIOTR DZIURMAN/REPORTER / EAST NEWS Polska - Niemcy 16.06.2023: WYNIK, SKRÓT WIDEO, MEMY, STATYSTYKI, REAKCJE

2023-06-16 23:35

Mecz Polski z Niemcami 16 czerwca 2023 dla selekcjonera biało-czerwonych nie był żadnym testem przed spotkaniem z Mołdawią, w ramach eliminacji do Euro 2024. Wręcz przeciwnie. Sporo mówiło się, iż pojedynek z naszymi zachodnimi na mapie sąsiadami jest całkowicie niepotrzebny, bezsensowny i może być tylko problematyczny ze względu na ewentualne kontuzje zawodników. Ostatecznie portugalski szkoleniowiec z pokorą przyjął informację o organizacji tego meczu i zapewnił, że przygotuje reprezentantów najlepiej, jak jest to możliwe. Polska świetnie się broniła, mało atakowała, a bohaterem meczu jest Wojciech Szczęsny.

1. Polska - Niemcy 16.06.2023: WYNIK
  2. Polska - Niemcy 16.06.2023: SKRÓT WIDEO
  3. Polska - Niemcy 16.06.2023: STATYSTYKI
  4. Polska - Niemcy 16.06.2023: MEMY, REAKCJE

Mecz Polska - Niemcy 16 czerwca 2023 na żywo z trybun oglądał prawie komplet publiczności. Choć trzeba przyznać, że bilety na to spotkanie nie cieszyły się początkowo dużą popularnością z dwóch powodów. Ten pierwszy, to sceptyczne podejście Fernando Santosa i obawa, że przed eliminacyjnym spotkaniem z Mołdawią będzie chciał oszczędzać swoich piłkarzy, a ten drugi to cena jednej wejściówki. Za najdroższy kartonik wstępu trzeba było zapłacić 280 złotych, czyli o 40 złotych więcej niż np. na ubiegłoroczny mecz Polski z Anglią. Polski Związek Piłki Nożnej tłumaczył, iż podyktowane jest to kosztami związanymi z organizacją takiego starcia. Należało wliczyć koszty podróży reprezentacji Niemiec, nocleg, czy wyżywienie. Finalnie kibice kupili bilety na mecz Polska Niemcy, nie tylko dlatego, że są z biało-czerwonymi na dobre i na złe, ale także ze względu na Kubę Błaszczykowskiego. Od 2006 roku z przerwami występował on z orłem na piersi zawsze robiąc różnicę na boisku. Pożegnalny mecz Błaszczykowskiego był tym 109. w karierze, podczas której strzelił dla Polski 21 bramek. Kuba zszedł z boiska w 16. minucie, bo występował z numerem 16.

Polska - Niemcy 16.06.2023: WYNIK

Historia meczów Polska - Niemcy nie jest dla kibiców łaskawa. Przed tym spotkaniem bilans wynosił: jedno zwycięstwo, siedem remisów i trzynaście porażek. Udało się poprawić statystyki i Polska odnotowała drugą wygraną - po 9. latach i pamiętnego meczu również na Narodowym. Wygraliśmy 1:0, a bramkę w 30. minucie strzelił Kuba Kiwior. Świetną formą popisał się Wojciech Szczęsny, który wybronił wiele stu procentowych sytuacji!

Polska - Mołdawia 2023: kiedy, gdzie i o której godzinie? Eliminacje Euro 2024

MaRina nie wiedziała, kim są Szczęsny i Lewandowski! W Opolu świętowała aż dwie okazje

Polska - Niemcy 16.06.2023: SKRÓT WIDEO

Skrót wideo meczu Polska - Niemcy 2023 przyda się tym, którzy z różnych powodów nie mogli oglądać hitowego starcia, pomimo, że było rozgrywane na zasadach spotkania towarzyskiego. Skrót wideo meczu Polski 16.06.2023 pokaże Wam, jak wyglądał mecz z Niemcami.

Pożegnanie Błaszczykowskiego. Zszedł z boiska w 16. minucie, koledzy zrobili szpaler, a publiczność podziękowała za 109 meczów i 21 bramek.

Polska 1:0 Niemcy [31' Kiwior]

Polska - Niemcy 16.06.2023: STATYSTYKI

Statystyki meczu Polska - Niemcy 16 czerwca 2023 pozwolą Wam orientacyjnie zobaczyć, jak wyglądał ten pojedynek. Dajemy wam znać, ile wynosiło posiadanie piłki obu drużyn, kto stworzył więcej groźnych sytuacji oddając celne strzały i częściej podawał.

Polska - Niemcy 16.06.2023: MEMY, REAKCJE

Memy i komentarze z meczu Polska - Niemcy 16 czerwca 2023 poprawią humor, ale również pozwolą obiektywnie spojrzeć na to, co działo się na boisku PGE Stadionu Narodowego w Warszawie.