Autor: ANDREAS SOLARO/AFP/East News Polska - Meksyk siatkówka: WYNIK na żywo. Jaki jest wynik meczu Polska Meksyk 4.10.2023?

SPORT

Polska pokonała Meksyk w wielkim stylu! Awans na IO 2024 coraz bliżej!

2023-10-04 11:18

Wynik meczu Polska - Meksyk dla wiernych kibiców był łatwy do wytypowania już przed rozpoczęciem spotkania. Ekipa z Ameryki Południowej wszystkie trzy dotychczasowe spotkania przegrała i jest już bez szans, by uzyskać awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Polacy jednak nigdy nie lekceważą swoich rywali i przystąpili do meczu z ogromną determinacją. Jakim wynikiem zakończył się mecz Polska - Meksyk 4 października 2023? Szczegóły znajdziecie na naszej stronie.

1. Polska - Meksyk siatkówka: wynik
  2. Kwalifikacje Olimpijskie IO Paryż 2024 - TABELA

Polska - Meksyk siatkówka: wynik mamy dla tych, którzy z różnych powodów nie mogli oglądać spotkania w czwartej rundzie kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Biało-czerwoni są na najlepszej drodze, by otrzymać bezpośredni awans na przyszłoroczny turniej najwyższej rangi, ale trzeba przyznać, że od samego początku było bardzo trudno. Siatkarze Nikoli Grbicia mieli ogromne problemy na samym starcie turnieju eliminacyjnego. Na początek poprzeczkę wysoko zawiesili Belgowie, którzy wygrali z nami dwa sety i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Polaków po tie-breaku. Później przyszło łatwe zwycięstwo z Bułgarią, aczkolwiek pierwszy set momentami był bardzo wyrównany. Komplet zwycięstw odnotowaliśmy po wymagającym spotkaniu z Kanadą. Ten, tak jak pierwszy mecz, zakończył się zwycięstwem po tie-breaku.

Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy 2023: TERMINARZ i tabela po meczu Polska Kanada

Polska - Meksyk siatkówka: wynik

Polska 3:0 Meksyk (25:21, 25:19, 25:14)

Biało-czerwoni po czterech emocjonujących spotkaniach zajmują pierwsze miejsce w grupie. 4 października Polscy siatkarze wygrali bowiem w chińskim Xi'an z Meksykiem 3:0. Drużyna Nikoli Grbica w czwartek ma dzień przerwy, a w piątek w kolejnym spotkaniu zmierzy się z Argentyną. W innych meczach w grupie C Bułgaria wygrała z Holandią 3:0, a Belgia przegrała z Argentyną dopiero po tie-breaku - 2:3. W ostatnim środowym pojedynku Chiny zagrają z Kanadą.