Piotr Gruszka - wiek, co robi, kariera, żona, dzieci, Instagram

2021-03-27 19:33 Adam Bysiek
Piotr Gruszka
Autor: Agencja WBF Piotr Gruszka

Piotr Gruszka jest jednym z najzdolniejszych i najbardziej utalentowanych siatkarzy w naszym kraju. Jego kariera sportowa już jakiś czas temu dobiegła końca, ale mężczyzna jest nadal bardzo lubiany, nie tylko w środowisku sportowym, ale też przez fanki i fanów siatkówki w całym kraju. Jesteście ciekawi kim jest siatkarz, ile ma lat i czym zajmuje się już po zakończeniu kariery? Skompletowaliśmy dla Was najciekawsze informacje o gwieździe siatkówki!

Piotr Gruszka przez lata swoim wyjątkowym stylem gry zachwycał fanów sportu w Polsce i na świecie. Dziś pomimo upływu czasu nadal nie brakuje mu wigoru i energii. Ile Piotr Gruszka ma dziś lat? Czym się zajmuje? Wszystkiego dowiecie się z artykułu poniżej.

Piotr Gruszka - wiek

Piotr Gruszka urodził się 8 marca 1977 roku. Bardzo łatwo można policzyć, że ten nie tak dawno temu obchodził swoje 44. urodziny. Siatkarz urodził się w Kętach. Ciekawą informacją łącząca się z jego wiekiem jest to, że w trakcie kariery w bardzo krótkim przedziale czasu, pobił rekord w ilości występów w barwach reprezentacji Polski. Do dziś nikt nie zdołał go jeszcze pobić.

Profesjonalny trening crossfit dla początkujących | ESKA XD - Sportekspertka #18

Sportowiec pomimo, że nie gra już zawodowo i nie występuje tak często na parkiecie, nadal jest ściśle związany z piłką siatkową.

Piotr Gruszka - kariera

Piotr Gruszka szczytowy okres swojej formy miał w latach 1995-2011. Właśnie wtedy nieprzerwanie reprezentował nasz kraj w międzynarodowych turniejach. Uwadze nie może umknąć fakt, że ten był przez pewien czas nawet kapitanem naszej narodowej drużyny. Podziwiając go w międzynarodowych rozgrywkach, ten najczęściej zajmował pozycje atakującego oraz przyjmującego. Pod koniec kariery grał również dla różnych drużyn zza granicy i ma na swoim koncie także przygody trenerskie. Grał w takich imprezach jak m.in. Mistrzostwa Świata, Igrzyska Olimpijskie oraz w Liga Światowa.

Były reprezentant Polski jest na stałe związany ze swoją żoną Agnieszką, której wierny jest aż od czasów liceum. To wtedy się poznali i do dziś tworzą udany związek.

Piotr Gruszka - żona

Piotr Gruszka swoją żonę poznał w wieku 18 lat. Aleksandra Szettel-Gruszka jest jego wybranką serca. Owocem ich związku jest trójka dzieci Maria, Julian i Helena. Para dzieli się szczegółami ze swojego życia prywatnego jedynie w rozmowach z dziennikarzami oraz podczas wywiadów telewizyjnych, których zarówno Piotr, jak i jego żona udzielają stosunkowo dużo.

Podobnie jak większość znanych i lubianych sportowców - tak samo Piotr relacjonuje swoje poczynania za pomocą aplikacji Instagram.

Piotr Gruszka - Instagram

Piotr Gruszka jest aktywnym użytkownikiem w social mediach od kilku lat. Aktualnie na Instagramie obserwuje go ponad 9,3 tysiąca osób, a jego profil znajdziecie wpisując w wyszukiwarkę nazwę jego profilu: @gruszka3

Najnowsze