Paweł Fajdek - żona, tatuaż, wiek, waga, medale, rzut młotem, rekord, ciekawostki

i

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS Paweł Fajdek - żona, tatuaż, wiek, waga, medale, rzut młotem, rekord, ciekawostki

Paweł Fajdek - wzrost, wiek, żona, tatuaż, waga, medale, rzut młotem, rekord

2022-08-18 15:38

Paweł Fajdek jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletów w historii. Polak specjalizuje się w rzucie młotem i niewielu może mu realnie zagrozić w tej dyscyplinie. Kim jest Paweł Fajdek? Ile waży, ile ma wzrostu, jakie ma tatuaże i jakie ma rekordy? Jeśli chcecie poznać Fajdka jeszcze bliżej, możecie zrobić to już teraz.

Paweł Fajdek - żona, tatuaż, wiek, waga, medale, rzut młotem, rekord, ciekawostki, to wszystko wpisują internauci w poszukiwaniu informacji na temat popularnego sportowca. Wiele osób chce jeszcze lepiej dowiedzieć się, kim jest Paweł Fajdek. Urodzony w Świebodzicach na Dolnym Śląsku zawodnik od najmłodszych lat wykazywał zainteresowanie rzutem młotem.  ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów. Mając 19 lat zadebiutował na mistrzostwach świata juniorów, gdzie zajął czwarte miejsce. To tylko zmotywowało go do dalszej ciężkiej pracy, bo wierzył, że w ciągu najbliższych lat zostanie mistrzem świata. Rok później, podczas mistrzostw Europy 20-letni Fajdek zajął 8. miejsce, a dwa lata później wrócił do naszego kraju ze złotym medalem. To był dopiero początek wielkich sukcesów tego sportowca. Jakie medale ma Paweł Fajdek? Ciekawostki i szczegóły poniżej.

Pożar w autobusie, którym jechał Paweł Fajdek

Paweł Fajdek - żona

Paweł Fajdek to utytułowany sportowiec, jeden z najlepszych młociarzy na świecie, ale również szczęśliwy ojciec i partner. Nie wiadomo, czy ma żonę, jednak wiemy, że jego partnerką jest Sandra. Wspólnie wychowują córeczkę Lailę. Niewątpliwie to właśnie te kobiety sprawiają, że Fajdek ma jeszcze większą motywację do pracy, przekraczania swoich barier i chęci osiągnięcia życiowych sukcesów.  

Paweł Fajdek - wiek

Ile lat ma Paweł Fajdek? Wiek polskiego lekkoatlety z Żarowa, a urodzonego w Świebodzicach, nie jest żadną tajemnicą. Paweł Fajdek urodził się 4 czerwca 1989 roku, co oznacza, że w 2022 roku, przed mistrzostwami Europy w Monachium świętował 33. urodziny. Przed sobą ma jeszcze lata owocnej kariery!

Paweł Fajdek - waga

Ile waży Paweł Fajdek? Waga lekkoatlety oscyluje w okolicach 115-125 kilogramów. Dokładny stan jego wagi nie jest oficjalnie i publicznie znany.

Paweł Fajdek - tatuaże

Tatuaże Pawła Fajdka przyciągają uwagę i sprawiają, że kibice zaczynają się zastanawiać, co one oznaczają. Najbardziej znaczącym tatuażem jest ten na lewym ramieniu. Widnieje tam zbroja z polskim godłem narodowym. Widać także wizerunek Odyna, czyli Boga Wikingów, a także dwa wilki oraz kruki. Na klatce piersiowej wytatuował sobie młot wbity w serce. To tylko pokazuje, jak ważną rolę pełni w jego życiu ta dyscyplina lekkoatletyki. Na nodze natomiast widnieje m.in. postać znana z kreskówki Dragon Ball. Paweł Fajdek ma również wytatuowane imię swojej córki, Laili.

Paweł Fajdek - wzrost

Ile wzrostu ma Paweł Fajdek? Ma 186 centymetrów wzrostu.

Paweł Fajdek - medale

Medale Pawła Fajdka nie pomieszczą się w jednej, małej gablocie. Fajdek ma na koncie mnóstwo medali, które przywiózł z różnych imprez. Wszystko zaczęło się w 2011 roku, kiedy to w Ostrawie zdobył złoty medal, podczas Młodzieżowych mistrzostw Europy. Miesiąc później zdobył medal tego samego koloru z Uniwersjady w Shenzhen. Można powiedzieć, że puszka z sukcesami właśnie się otworzyła od tych dwóch zawodów. Reprezentant Polski w sierpniu 2013 został mistrzem świata, zdobywając złoty krążek w Moskwie. Udział w Tokio to trzecia w karierze próba Fajdka w ramach Igrzysk Olimpijskich. W Londynie 2012 nie przebrnął przez kwalifikacje. Cztery lata później w Rio było tak samo. Czas na przełamanie. 

Medale Pawła Fajdka:

Paweł Fajdek na mistrzostwach świata:

 • Moskwa 2013 - złoto
 • Pekin 2015 - złoto
 • Londyn 2017 - złoto
 • Doha 2019 - złoto

Paweł Fajdek na mistrzostwach Europy

 • Amsterdam 2016 - złoto
 • Zurych 2014 - srebro
 • Berlin 2018 - srebro

Paweł Fajdek na młodzieżowych mistrzostwach Europy

 • Ostrawa 2011 - złoto

Paweł Fajdek na Igrzyskach frankofońskich

 • Nicea 2013 - złoto

Paweł Fajdek na Uniwersjadzie

 • Shenzhen 2011 - złoto
 • Kazań 2013 - złoto
 • Gwangju 2015 - złoto
 • Tajpej 2017 - złoto

Paweł Fajdek - rekord

Rekord Pawła Fajdka wzbudza przerażenie nawet wśród czołowych młociarzy świata. Ile wynosi rekord Fajdka? Jego rekord życiowy wynosi 83,93 m. Ustanowił go 9 sierpnia 2015 w Szczecinie. Co ciekawe, to aktualny rekord Polski i 10. najlepszy wynik w historii rzutu młotem.

Paweł Fajdek - ciekawostki

 • Znak zodiaku Pawła Fajdka to bliźnięta;
 • Paweł Fajdek ma 186 centymetrów wzrostu;
 • Paweł Fajdek wydał książkę zatytułowaną Paweł Fajdek. Petarda - historie z młotem w tle;
 • Paweł Fajdek w 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi;