Paryż 2024 - DATA, OBIEKTY, ZMIANY, CIEKAWOSTKI. Następne Igrzyska Olimpijskie

2021-08-05 13:06
Paryż 2024
Autor: AP/EAST NEWS

Paryż będzie gościł Igrzyska Olimpijskie 2024. Wielka impreza odbędzie się już za 3 lata. Choć emocje po imprezie sportowej w Tokio dalej są żywe, wielu fanów sportu już myśli o możliwych sukcesach Polaków na następnej. Kiedy odbędą się igrzyska? Na jakich obiektach zostaną rozegrane konkurencje? Czy będą jakieś zmiany?

Paryż 2024 to nadchodzące Igrzyska Olimpijskie. Po 12 latach najważniejsza i najstarsza impreza sportowa na świecie wróci do Europy. Przypominamy, że w 2012 roku miastem gospodarzem był Londyn. Teraz czas na jedno z najbardziej znanych miast na świecie. W francuskiej stolicy najlepsi sportowcy na świecie zawalczą o medale i zapisanie się na kartach historii. Organizacja igrzysk we Francji jest także dobrą wiadomością dla Polaków, ponieważ oznacza to, że wszystkie zawody odbędą się w naszej strefie czasowej i nie będzie potrzeby zarywania nocek. Kiedy odbędą się Igrzyska Olimpijskie 2024?

Paryż 2024 - data rozpoczęcia i zamknięcia

Terminarz Igrzysk Olimpijskich 2024 jest już znany. Następna impreza sportowa rozpocznie się w piątek 26 lipca. Z kolei ceremonia zamknięcia zaplanowana jest na niedzielę 11 sierpnia. Oznacza to, że impreza potrwa trzy tygodnie.

Tadeusz Michalik po powrocie z igrzysk Tokio 2020

Paryż 2024 - obiekty

Najważniejszą areną Igrzysk Olimpijskich 2024 będzie słynny Stade de France. W przeszłości odbywały się tam już takie imprezy, jak Mistrzostwa Świata w Lekkoatletyce 2003 czy Euro 2016. Innym znanym obiektem jest Stade Roland Garros, czyli słynny kompleks obiektów do tenisa, na którym odbywa się słynny turniej French Open. Mecze piłki nożnej odbędą się na Parc des Princes, stadionie, który także gościł Euro 2016. Wykorzystane zostaną także tereny pałacu w Wersalu oraz rzeka Sekwana.

Paryż 2024 - zmiany

Na Igrzyskach Olimpijskich 2024 pojawią się pewne zmiany. Najważniejszą jest pojawienie się nowej dyscypliny sportowej. Będzie to breakdance. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Także wspinaczka sportowa nie będzie już częścią trójboju. Medale w tej dyscyplinie zostaną przyznane oddzielnie.

Najnowsze