O której godzinie gra Iga Świątek 2023? Kiedy następny mecz na French Open?

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER / EAST NEWS O której godzinie gra Iga Świątek 2023? Kiedy następny mecz na French Open?

SPORT

O której godzinie gra Iga Świątek dzisiaj? Kiedy następny mecz na French Open?

2023-06-01 10:43

Godzina meczu Igi Świątek nie jest już tajemnicą. Polka awansowała po zwycięstwie z Hiszpanką Cristiną Bucsą 6:4, 6:0 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju French Open w Paryżu. Tuż po tym emocjonującym spotkaniu dowiedziała się, że jej rywalką jest Claire Liu, która wygrała ze szwajcarską kwalifikantką Yleną In-Albon 6:1, 6:4.

Spis treści

  1. O której godzinie i kiedy gra Świątek?
  2. Mecz Igi Świątek 1.06.2023 - French Open

O której godzinie gra Iga Świątek 2023? Kiedy następny mecz na French Open? Podpowiadamy serwując przy tym garść szczegółów. Świątek z Liu grała wcześniej dwa razy i w obu spotkaniach była górą, w 2019 roku w drugiej rundzie kwalifikacji w Auckland oraz w marcu na otwarcie w Indian Wells. W tym drugim meczu Amerykanka zdołała wygrać tylko gema. Kort im. Philippe'a Chatriera to największa arena kompleksu im. Rolanda Garrosa i jedyna zadaszona. O 11.45 zacznie się na niej mecz Norwega Caspera Ruuda (nr 4.) z Włochem Giulio Zeppierim. Następnie na kort wyjdą Świątek i Liu.

French Open 2023 DRABINKA główna kobieca. Kiedy i o której gra Iga Świątek?

LUKSUSOWE AUTA GWIAZD TENISA [ŚWIĄTEK, FEDERER, NADAL, DJOKOVIC] | ESKA XD - Prosto z salonu #48

O której godzinie i kiedy gra Świątek?

Iga Świątek rozegra swój mecz drugiej rundy wielkoszlemowego French Open w Paryżu. Odędzie się on w czwartek 1 czerwca 2023. Liderka rankingu w drugim spotkaniu na korcie centralnym, po godzinie 14:00, zmierzy się z Amerykanką Claire Liu.

Mecz Igi Świątek 1.06.2023 - French Open

23-letnia tenisistka z Kalifornii w światowym rankingu zajmuje 102. miejsce. Najwyżej - na 52. pozycji - sklasyfikowana była w styczniu. We French Open pierwszy raz przebrnęła pierwszą rundę. W trzeciej rundzie przeciwniczką podopiecznej trenera Tomasza Wiktorowskiego może być Chinka Wang Xinyu (80. WTA) lub Szwedka Rebecca Peterson (87. WTA).

Świątek w Paryżu broni wywalczonego przed rokiem tytułu. We French Open triumfowała również w 2020 roku.