Alvaro Morata

i

Autor: KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News

Najlepsi piłkarze reprezentacji Hiszpanii na Euro 2020. To ich powinni obawiać się Polacy

2021-06-18 11:50

Hiszpanie na Euro 2020 to najwięksi rywale Polaków podczas fazy grupowej. Dwukrotnie zdobywali tytuł Mistrza Europy. Raz wygrali także mundial. Obawy kibiców są więc zrozumiałe, jednak kadra hiszpańska bardzo zmieniła się w ostatnich latach. Nie trzeba się obawiać już takich gwiazd jak Sergio Ramos, Iker Casillas czy Andres Iniesta. Kim są nowe gwiazdy footballu w Hiszpanii?

Euro 2020 to niezwykle ważny turniej dla Polski. 5 lat temu podczas mistrzostw w Francji Polacy dotarli aż do ćwierćfinału, w którym przegrali z Portugalią - późniejszymi Mistrzami Europy. Aktualny turniej to dla nich okazja do obronienia tego wyniku. Nadzieje kibiców są jednak niewielkie z powodu przegranego meczu ze Słowacją. Naszymi kolejnymi rywalami są Hiszpanie. Dla niech Euro 2020 także są ważnym wydarzeniem. To dla nich okazja do pokazania, że Hiszpania nadal jest potęgą w piłce nożnej. To już inna Hiszpania niż za za czasów Fernando Torresa, Davida Villi, Andresa Iniesty czy Ikera Casillasa. Teraz reprezentacja ma nowe gwiazdy. Kogo powinni obawiać się członkowie polskiej kadry? Przedstawiamy pięciu najpoważniejszych graczy Hiszpanii na Euro 2020.

Piosenki na Euro. Muzyczne hity kiedyś i dziś | ESKA XD - CD-ROOM #24

Alvaro Morata

Alvaro Morata to aktualnie największa gwiazda reprezentacji Hiszpanii. To czołowy napastnik drużyny. Kibice mogą go oglądać we włoskim klubie Juventus Turyn, gdzie gra obok Cristiano Ronaldo. To szczególnie Moraty powinien obawiać się polski bramkarz Wojciech Szczęsny.

David de Gea

David de Gea to gracz, który będzie bronił hiszpańskiej bramki. Robert Lewandowski będzie musiał się nasilić, aby ograć go i strzelić gola. De Gea gra w angielskim klubie Manchester United. Ma także duże doświadczenie w turniejach. Grał już podczas Mundialu 2014 w Brazylii.

Marcos Llorente

Marcos Llorente to kolejna gwiazda reprezentacji Hiszpanii. Cieszy się dużą sympatią wśród kibiców hiszpańskiej drużyny. Według niektórych ma nawet większy potencjał od Alvaro Moraty. Llorente gra jednak na pozycji pomocnika. Jest piłkarzem Atletico Madryt.

Ferran Torres

Ferran Torres to kolejny pomocnik w reprezentacji kraju z Półwyspu Iberyjskiego. Razem z Marcosem Llorente będzie chciał pomóc Alvarowi Moracie w strzeleniu gola w bramkę polskiego bramkarza. Ferran Torres odnosi duże sukcesy w angielskim klubie Manchester City.

Koke

Koke także jest pomocnikiem w hiszpańskiej reprezentacji. Podobnie jak David de Gea ma już doświadczenie w turniejach międzynarodowych. W reprezentacji zadebiutował na Mundialu 2014. Jest zawodnikiem klubu Atletico Madryt.