WSZYSTKO O TRENERZE

Michał Probierz - partnerka, wiek, palec, wzrost, wykształcenie, młody. Kim jest?

2024-06-25 8:17

Michał Probierz jako piłkarz w Ekstraklasie rozegrał 260 spotkać, zdobywając dziewięć goli. Jako trener prowadził drużyny w Ekstraklasie w 467 meczach. Jednak to z reprezentacją Polski osiągnął największy sukces w karierze. Uzyskał bilet na mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech. Kim jest Michał Probierz? Ile ma lat, jakie ma wykształcenie i czy ma żonę? Jeśli natomiast interesuje Was to, jak wyglądał młody Michał Probierz zobaczcie zdjęcia w naszej galerii!

Spis treści

  1. Michał Probierz - partnerka
  2. Michał Probierz - wiek
  3. Michał Probierz - palec
  4. Michał Probierz - wzrost
  5. Michał Probierz - wykształcenie
  6. Michał Probierz - młody
  7. Michał Probierz - kluby
  8. Michał Probierz - ciekawostki

Michał Probierz - partnerka, wiek, palec, wzrost, wykształcenie, młody, kluby, ciekawostki. Te słowa najczęściej pojawiają się w wyszukiwarce obok nazwiska wieloletniego piłkarza i aktualnego selekcjonera reprezentacji Polski. Kim jest Michał Probierz? Osoby, które kibicują biało-czerwonym doskonale wiedzą, że to szkoleniowiec, który wypracował z piłkarzami awans na mistrzostwa Europy 2024 w piłkę nożną. A przecież to nie było takie oczywiste, ponieważ trzeba było wygrać barażowy mecz z Estonią, a później rozprawić się z reprezentacją Walii. Polacy zrobili to dopiero po rzutach karnych, ale ostatecznie najważniejsze, że otrzymali bilet na turniej w Niemczech.

Michał Probierz - partnerka

Jedno z najczęściej zadawanych pytań związane jest z tym, czy Michał Probierz ma żonę. Otóż życie prywatne selekcjonera reprezentacji Polski owiane jest tajemnicą. On sam do swojej pracy podchodzi bardzo poważnie i nigdy nie czuł potrzeby opowiadania o swojej rodzinie. Sportowe serwisy w przeszłości donosiły, że Probierz jest po rozwodzie. Ma dwóch synów, a od wielu lat jest dziadkiem.

Michał Probierz - wiek

Ile lat ma Michał Probierz? Michał Probierz urodził się 24 września 1972 roku w Bytomiu. To Ślązak z krwi i kości! W 2024 roku będzie świętować 52. urodziny.

Grupy EURO 2024 - KIEDY i z kim gra Polska? Mecze Polski na Euro

Michał Probierz dla Super Expressu: na EURO2024 będzie dobrze

Michał Probierz - palec

Środkowy palec Michała Probierza jest krótszy od pozostałych. Dlaczego? Selekcjoner reprezentacji Polski w Kanale Zero u Krzysztofa Stanowskiego ujawnił, że podczas zjazdu na sankach zahaczył o coś i ego palec po prostu odpadł. Zdradził też, że jako dziecko nic sobie z tego nie robił: W szpitalu i tak się cieszyłem, bo komuś obok przyszywali rękę. Moja mama płakała.

Michał Probierz - wzrost

Wzrost Michała Probierza również ciekawi internautów i kibiców. Selekcjoner ma 174 centymetry wzrostu.

Michał Probierz - wykształcenie

Jakie wykształcenie ma Michał Probierz? Od zawsze kochał piłkę nożną i w całości się jej poświęcił. Ukończył kursy trenerskie w Niemczech i Warszawie.

Mecze reprezentacji Polski 2024 - kiedy i z kim gra Polska w piłkę nożną? [TERMINARZ]

Michał Probierz - młody

Młody Michał Probierz grał w klubie ŁKS Łagiewniki. Dołączył do tej drużyny mając zaledwie 9 lat. Jako 12-latek przeszedł do GKS Rozbarku, jako 15-latek do Gwarka Zabrze, a karierę juniorską skończył w Westafalii Hernę. Mając 18 lat zadebiutował w barwach Ruchu Chorzów. Na pozycji pomocnika zagrał w 77 meczach zdobywając 2 gole. Młodego Probierza możecie zobaczyć w naszej galerii.

Michał Probierz - kluby

Probierz karierę seniorską zaczął w Ruchu Chorzów, w którym spędził trzy lata. Później przeszedł do Bayeru 05 Uerdingen, od 1997 grał w Górniku Zabrze, w 2004 roku w przeszedł do Pogoni Szczecin, a karierę piłkarską zakończył w 2005 roku w barwach Widzewa Łódź. Karierę trenerską rozpoczynał jako szkoleniowiec młodzieży w SG Wattenscheid 09 oraz Górniku Zabrze. W trakcie swojej kariery trenował z piłkarzami takich klubów jak Polonia Bytom, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, czy Aris FC. Ostatnie lata spędził w Cracovii i Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Od 2022-2023 był selekcjonerem reprezentacji Polski U-21, a w 2023 awansował do roli trenera głównej kadry narodowej!

Michał Probierz - ciekawostki

Michał Probierz to człowiek orkiestra! W wolnej chwili, gdy nie ogląda meczów chętnie czyta książki i oddaje się grze w golfa.