Maciej Bodnar

i

Autor: Agnieszka Torba/East News

Maciej Bodnar - kolarz, Tour de Pologne, Tokio, Instagram, wiek, wzrost, zarobki, żona

2021-08-11 14:21

Maciej Bodnar to jeden z najlepszych polskich kolarzy. Wielokrotnie odnosił sukcesy na zawodach zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Niedawno brał udział w Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Teraz przyszedł czas na kolejne zawody - Tour de Pologne. Kim jest słynny polski sportowiec? Oto kilka ciekawostek z jego życia.

Maciej Bodnar to gwiazda polskiego kolarstwa. Od lat przynosi nam sukcesy w wielu turniejach. Zwyciężył między innymi Tour de France. Teraz jest jednym z uczestników wyścigu Tour de Pologne 2021, który ekscytuje wielu Polaków. Niektórzy jednak nie śledzą na bieżąco poczynań naszych kolarzy i z racji wyścigu w Polsce chcieliby dowiedzieć się więcej na temat Macieja Bodnara. Z tego powodu przygotowaliśmy podsumowanie kilku ciekawostek na jego temat.

Maciej Bodnar - wiek, pochodzenie, wzrost

Maciej Bodnar urodził się 7 marca 1985 roku. Oznacza to, że w 2021 roku skończył 36 lat. Pochodzi z Oławy. Jest to miasto położone w województwie dolnośląskim. Według informacji dostępnych w internecie, Maciej Bodnar ma 186 centymetrów wzrostu.

Maciej Bodnar - Tokio 2020

Maciej Bodnar był jednym zawodników zawodów w kolarstwie torowym na Letnich igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio. Nie udało mu się jednak zdobyć miejsca na podium i tym samym nie zdobył medalu. Polski kolarz zakończył rywalizację na 18. miejscu.

Ruszyli! 78 Tour de Pologne. Największy w Polsce wyścig kolarski zaczął się w tym roku na Placu Zamkowym w Lublinie.

Maciej Bodnar - zarobki

Zarobki sportowców to temat, który ciekawi wiele osób. Ile zarabia Maciej Bodnar? Niestety, takie informacje nie są dostępne. Wiadomo jednak, że za udział w jednym prestiżowym wyścigu (np. Tour de France) kolarze dostają około 40 tysięcy euro.

Maciej Bodnar - żona

Czy Maciej Bodnar ma żonę? Oficjalnie nie wiadomo nic na temat potencjalnej żony kolarza. Nie ma także informacji na temat tego, aby był w związku. Trzeba jednak mieć na uwadze, że Maciej Bodnar nie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego.

Maciej Bodnar - Instagram

Maciej Bodnar jest jednym z najpopularniejszych polskich sportowców, dlatego dużo osób szuka go w mediach społecznościowych. Na Instagramie można go znaleźć na profilu pod nazwą @maciejbodnarofficial. Do tej pory zamieścił ponad 300 zdjęć, a obserwuje go 35 tysięcy osób.