Kto wygra Euro 2021? Statystyki i słowa ekspertów nie zostawiają wątpliwości

2021-06-17 15:53 Adrian Rybak
Euro 2020 - puchar
Autor: Flick.com/ Marco Verch Professional Photographer (CC BY 2.0)

Euro 2021 wywołuje wiele emocji. Wszystkie drużyny miały już okazję zagrać swoje pierwsze spotkania. Widzowie i eksperci mogli już ocenić formę każdej z reprezentacji. Miało to wpływ na notowania. Sprawdziliśmy, kto według ekspertów ma teraz największe szanse, aby wygrać Mistrzostwo Europy. Jak radzi sobie Polska?

Euro 2021 trwa w najlepsze. Za nami pierwsze spotkania faworytów tegorocznych mistrzostw. Wszyscy kibice z zaciekawieniem oglądali takie spotkania jak Włochy - Turcja, Belgia - Rosja, Anglia - Chorwacja, Portugalia - Węgry czy Francja - Niemcy. Swoją walkę o wyjście z grupy rozpoczęli także Polacy, którzy przegrali ze Słowacją 1:2. Choć przed nami jeszcze kilka tygodni zmagać, wszyscy zadają sobie pytanie - kto wygra mistrzostwa? Przed rozpoczęciem Euro 2021 wskazywali jednoznacznie jedną drużynę. Niekwestionowanym faworytem byli aktualni Mistrzowie Świata, czyli Francuzi. W pierwszej trójce notować była także Belgia oraz Anglia. Pierwsza kolejna fazy grupowej zmieniła jednak przewidywania. Jak wygląda aktualny ranking ekspertów? Niektóre pozycje mogą być zaskoczeniem.

Jankes, Kama i Rudy wierzą w zwycięstwo Polski z Hiszpanią. Z takim wsparciem wygramy!

Euro 2021 - ranking szans według eksperów

  1. Francja
  2. Włochy
  3. Anglia
  4. Belgia
  5. Portugalia
  6. Hiszpania
  7. Niemcy
  8. Holandia
  9. Chorwacja
  10. Dania

Euro 2021 - notowania Polski

Polska znalazła się na 18. miejscu rankingu ekspertów. Nie jest to uspokajające dla polskich piłkarzy oraz ich kibiców. Według notowań, Polska ma przegrać także mecze z Hiszpanią i Szwecją. Jeżeli to się sprawdzi, to Polska zajmie 4. miejsce w grupie z 0 punktów na koncie. Byłoby to sromotną porażką naszej reprezentacji.

Najnowsze