Jerzy Brzęczek - książka, żona, trener, rodzina, Legia, kariera, Kuba Błaszczykowski

2020-10-05 9:00
Jerzy Brzęczek - żona, trener, rodzina, Legia, kariera, Kuba Błaszczykowski
Autor: fot. PRZEMYSLAW SZYSZKA / SE / EAST NEWS Jerzy Brzęczek - żona, trener, rodzina, Legia, kariera, Kuba Błaszczykowski

Kim jest Jerzy Brzęczek? Jakie drużyny prowadził w przeszłości i jak wygląda jego kariera? Wszystkie informacje na temat nowego trenera Polski - na ESKA.pl

Spis treści

  1. Jerzy Brzęczek - książka
  2. Jerzy Brzęczek - żona
  3. Jerzy Brzęczek - trener
  4. Jerzy Brzęczek - rodzina
  5. Jerzy Brzęczek - Legia
  6. Jerzy Brzęczek - Kuba Błaszczykowski
  7. Jerzy Brzęczek - piłkarz

Jerzy Brzęczek - książkażona, trener, rodzina, Legia, kariera, Kuba Błaszczykowski - te kwestie najbardziej interesują wszystkich kibiców. Kim jest Jerzy Brzęczek? Trenerem reprezentacji Polski został oficjalnie 12 lipca 2018 roku. Decyzja, jaką podjął prezes PZPN, Zbigniew Boniek, mogła zaskoczyć wszystkich kibiców. Trener Polski miał być bowiem ogłoszony w sierpniu. 

Zobacz: MECZE POLSKI 2020 w Lidze Narodów: TERMINARZ. Kiedy i z kim gra Polska

QUIZ. Wszystko wiesz o trenerze reprezentacji Polski? Przed wami Jerzy Brzęczek!

Pytanie 1 z 10
W którym roku Jerzy Brzęczek został selekcjonerem reprezentacji Polski?

Jerzy Brzęczek - książka

Książka Jerzego Brzęczka nosi tytuł W Grze. Autorką książki jest Małgorzata Domagalik. Jak czytamy w opisie wydawnictwa: W grze to mocna, zaskakująca i zmuszająca do refleksji historia jednego z najbardziej "nierozpoznanych" ludzi polskiej piłki. Opowiedziana na wielu poziomach: piłkarskim i prywatnym. Z eliminacjami naszej reprezentacji na EURO 2020 i grozą pandemii koronawirusa w tle. Premiera miała miejsce 30 września 2020. 

Jerzy Brzęczek - żona

Jerzy Brzęczek chroni swojej prywatności i nigdy nie zdradził, jak na imię ma jego żona. Wiadomo, że wspólnie wychowują syna.

Jerzy Brzęczek - trener

Jerzy Brzęczek urodził się 18 marca 1971 roku w Truskolasach. Były piłkarz, karierę trenera rozpoczął w 2010 roku obejmując klub Rakowa Częstochowa. Cztery lata później został pierwszym trenerem Lechii Gdańsk, ale po roku pracy został zwolniony. Od września 2015 do 2017 roku był trenerem GKS Katowice, a później objął Wisłę Płock. W poprzednim sezonie zajął z tym klubem 5. miejsce. Na stronie internetowej Łączy Nas Piłka pojawiła się informacja, że Brzęczek został selekcjonerem reprezentacji Polski.

Jerzy Brzęczek - rodzina

Jerzy Brzęczek to wujek Kuby Błaszczykowskiego. Wychował młodego Kubę, gdy ten w jednej chwili stracił oboje rodziców. Brzęczek jest bratem tragicznie zmarłej Anny Błaszczykowskiej (matki Kuby Błaszczykowskiego). 

Tomaszewski broni Lewandowskiego: Świństwo, chamstwo! Tchórze i mądrale z Francji!

Jerzy Brzęczek - Legia

Nic nie zapowiadało, by to Jerzy Brzęczek został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. W maju 2018 roku mówiło się, że 47-letni trener poprowadzi Legię Warszawę. Wówczas, obecny klub Brzęczka - Wisła Płock, nie zgodził się na taki transfer. Pojawił się oficjalny komunikat: - Informujemy, że w związku z pojawiającymi się wiadomościami na temat przejścia trenera Jerzego Brzęczka do Legii Warszawa, zarząd Wisły Płock nie wyraził zgody na rozwiązanie umowy ze szkoleniowcem.

Jerzy Brzęczek - Kuba Błaszczykowski

Jerzy Brzęczek i Kuba Błaszczykowski są bardzo blisko spokrewnieni. Jedna z gwiazd reprezentacji Polski jest siostrzeńcem nowego trenera Polski! Bez wątpienia Brzęczek dla Kuby Błaszczykowskiego to jedna z najważniejszych osób w życiu.

Jerzy Brzęczek - piłkarz

Jerzy Brzęczek to były piłkarz reprezentacji Polski - ma na koncie 42 występy. W 1992 roku zdobył srebrny medal na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Barcelonie. W finale przegraliśmy z gospodarzami 3:2. Jeśli chodzi o karierę klubową, to w przeszłości grał w Górniku Zabrze, Lechu Poznań, Sturmu Graz, Maccabi Hajfa czy m.in. Tirolu Innsbruck, gdzie uczył się od Joachima Loewa - obecnego trenera reprezentacji Niemiec!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze