Jaki wynik meczu Magdy Linette 25.01.2023. Jak grała i czy Linette wygrała dzisiaj?

Autor: Aaron Favila/Associated Press/East News Jaki wynik meczu Magdy Linette 25.01.2023. Jak grała i czy Linette wygrała dzisiaj?

Jaki WYNIK MECZU Magdy Linette 25.01.2023? Jak grała i czy Linette wygrała dzisiaj?

2023-01-25 8:02

Magda Linette w ćwierćfinale Australian Open mierzyła się ze swoją czeską rówieśniczką. Karolina Pliskova notowana jest na 30. miejscu w oficjalnym rankingu i od początku było wiadome, że Polkę czeka ciężkie wyzwanie. Jaki jest wynik meczu Magdy Linette 25 stycznia 2023? Jak grała Polka w ćwierćfinałowym starciu? Poznajcie wynik Linette - Pliskova na Australian Open 2023 już teraz!

Spis treści

1. Jaki wynik meczu Magdy Linette 25.01.2023?
  2. Jak grała i czy Linette wygrała dzisiaj?
  3. Magda Linette - kiedy gra w półfinale AO 2023?

Jaki wynik meczu Magdy Linette 25.01.2023? Jak grała i czy Linette wygrała dzisiaj? To był bardzo emocjonujący pojedynek dla polskich kibiców, którzy zdecydowali się zarwać noc i kibicować 30-letniej tenisistce z Poznania. Jeszcze większe emocje towarzyszyły reprezentantce Polski, która wygrała i historycznie awansowała do półfinału Australian Open 2023! Magda Linette po wygranej z czeską tenisistką Karoliną Pliskovą awansowała do najlepszej czwórki turnieju Australian Open w Melbourne. To jej pierwszy w karierze wielkoszlemowy półfinał. Kolejką rywalką Polki jest Białorusinka Aryna Sabalenka, czyli piąta rakieta świata.

Jaki wynik meczu Magdy Linette 25.01.2023?

30-letnia poznanianka jest trzecią Polką, która powalczy o finał Australian Open. Przed rokiem ta sztuka nie udała się Idze Świątek, a w latach 2014 i 2016 na półfinale zatrzymała się Agnieszka Radwańska. Polka wygrała z Pliskovą 6:3 i 7:5. Obie tenisistki zaserwowały po trzy asy, Czeszka popełniła siedem podwójnych błędów przy tylko jednym Polki, obie miały niemal identyczną skuteczność pierwszego podania, obie odnotowały po 18 uderzeń wygrywających, ale Pliskova miała 36 niewymuszonych błędów wobec 16 Linette. W całym spotkaniu poznanianka wygrała 70 punktów, a jej przeciwniczka 53.

Fernando Santos ma uratować reprezentację Polski! To nowy trener Biało-czerwonych?

LUKSUSOWE AUTA GWIAZD TENISA [ŚWIĄTEK, FEDERER, NADAL, DJOKOVIC] | ESKA XD - Prosto z salonu #48

Jak grała i czy Linette wygrała dzisiaj?

Pierwsze dwa gemy kończyły się przełamaniem serwisu, a trzeci bez straty punktu wygrała Linette. Nie było po niej widać nerwów możliwych w ćwierćfinałowym debiucie. Grająca po raz 11. na tym etapie Wielkiego Szlema rosła Czeszka bazowała na swoim największym atucie, czyli mocnym podaniu (28 asów w czterech wcześniejszych meczach), ale gdy ten element zawodził, a poznanianka zmuszała ją do biegania, to ona częściej była górą w wymianach.

Efekt był taki, że już w szóstym gemie swobodnie i pewnie grająca Polka po raz drugi przełamała serwis miesiąc młodszej od siebie przeciwniczki, wyszła na 4:2, po kolejnych kilku minutach odskoczyła na 5:2 i "Magda, Magda, Magda" na zapełniających się w miarę upływu czasu trybunach największej areny kompleksu Melbourne Park było coraz głośniejsze i radośniejsze. W dziewiątym gemie Pliskova pomyliła się przy drugim w pierwszej partii break poincie, a po chwili Linette przypieczętowała sukces w tej odsłonie. 6:3 po 36 minutach gry. Czeszka, która przegrała pierwszego seta w tegorocznej edycji Australian Open, cisnęła rakietą o ziemię i udała się na przerwę toaletową.

MECZE REPREZENTACJI POLSKI 2023 w piłkę nożną - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Nie tylko obraz gry, ale i statystyki przemawiały za poznanianką. Pliskova posłała tylko jednego asa i miała trzy podwójne błędy serwisowe, trafiała 45 proc. pierwszego podania, przy 61 proc. Polki, a stosunek uderzeń wygrywających do niewymuszonych błędów to 8-14 wobec 7-4 u Linette. Druga partia rozpoczęła się od prowadzenia byłej liderki światowej listy, ale podopieczna brytyjskiego trenera Marka Gellarda błyskawicznie wyrównała. Później trwała wyrównana walka gem za gem, choć obie zawodniczki miały okazje do przełamania. Czeszka grała dużo lepiej niż w pierwszym secie, ale Polka w niczym jej nie ustępowała.

Przełomowy okazał się 11. gem. Pliskova zaczęła od uderzenia w aut, później nie trafiła czterech kolejnych serwisów, a przy siódmym w tej partii break poincie piłka po jej zagraniu wylądowała w siatce. Polka objęła prowadzenie 6:5 i nie zmarnowała szansy. W kolejnym gemie spokojnie dokończyła dzieła i po 87 minutach gry mogła wyrzucić ręce w górę w geście triumfu.

Spełniły się moje marzenia. Jestem bardzo szczęśliwa, ale nie chcę dać się ponieść emocjom, bo turniej się jeszcze nie skończył. Szybko odrobiłam straty, a później grałam stabilnie i wykorzystywałam swoje szanse. Mój sztab wykonał olbrzymią pracę, żebym znalazła się w tym miejscu, w którym teraz jestem, powiedziała na korcie Polka.

Magda Linette - kiedy gra w półfinale AO 2023?

Linette poprawiła bilans bezpośrednich pojedynków na 3-7, przy czym pokonała też zwyciężczynię 16 imprez WTA w listopadzie w meczu turnieju finałowego Billie Jean King Cup, a w sierpniu dopiero tie-break w trzecim secie rozstrzygnął na korzyść Pliskovej spotkanie 1. rundy nowojorskiego US Open. We wtorek do półfinału awansowały rozstawiona z numerem 22. Jelena Rybakina z Kazachstanu, która w 1/8 finału wyeliminowała Igę Świątek, oraz Białorusinka Wiktoria Azarenka (24). Półfinał Australian Open 2023 odbędzie się 26 stycznia.