Flaga olimpijska - co symbolizują koła i jakie znaczenie mają kolory?

2021-07-23 15:31
Tokio 2020
Autor: PAWEL SKRABA / SUPER EXPRESS

Igrzyska olimpijskie to nie tylko najstarsza, ale i również największa międzynarodowa impreza sportowa, która organizowana jest co 4 lata. Dla sportowców udział w tym wydarzeniu to prawdziwy zaszczyt, a złoty medal olimpijski jest przez nich traktowany jako najcenniejsze oraz najbardziej wyczekiwane trofeum. Igrzyska olimpijskie mają oczywiście swoje symbole, do których zaliczane są flaga, hymn czy też motto. Co symbolizują koła na fladze olimpijskiej?

Flaga olimpijska - co symbolizują koła i jakie znaczenie mają kolory? W piątek 23 lipca 2021 roku wystartowały Letnie Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 roku. Podczas ceremonii otwarcia tego ważnego, sportowego wydarzenia, nie mogło zabraknąć jednego z najważniejszych symboli igrzysk. Flaga olimpijska po raz kolejny została wciągnięta na maszt, oficjalnie rozpoczynając sportową rywalizację. Jakie znaczenie mają koła, znajdujące się na symbolu?

Igrzyska TOKIO 2020. Dyscypliny, które można trenować samemu | ESKA XD - Fit vlog #27

Flaga olimpijska - co symbolizują koła?

Flagę olimpijską zaprojektował baron Pierre de Coubertin w 1913 roku. Jeden z najważniejszych symboli olimpijskich przedstawia pięć złączonych ze sobą kół, umieszczonych na białym tle. Kolory kół przede wszystkim symbolizują kontynenty. Niebieski to Europa, czarny to Afryka, żółty to Azja, czerwony to Ameryka, a zielony - Australia. Barwy widoczne na fladze oznaczają również różnorodność i jedność ludzi i zostały dobrane tak, aby chociaż jedna z nich pojawiała się na flagach państw świata.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze