Wojciech Szczęsny - Euro 2021

Autor: ANTON VAGANOV/AFP/East News

Euro 2021 - Wojciech Szczęsny pobił rekord Mistrzostw Europy. Co zrobił w meczu Polska - Słowacja?

2021-06-15 10:25

Euro 2021 rozpoczęło się już dla polskich kibiców. Za nami długo wyczekiwany mecz Polska - Słowacja, który był pierwszym spotkaniem naszej reprezentacji podczas mistrzostw. Niestety, pomimo wielu oczekiwań nie udało się wygrać ani zremisować. Co więcej, Wojciech Szczęsny osiągnął historyczny rekord, jednak nie ma czym się chwalić. Co się stało?

Euro 2021 nie rozpoczęło się szczęśliwie. Fazę grupową rozpoczęliśmy od meczu z naszymi południowymi sąsiadami. Mowa o reprezentacji Słowacji. Spotkanie zostało rozegrane na stadionie w Saint Petersburgu w Rosji. Według ekspertów był to nasz najłatwiejszy mecz, ponieważ Słowacja jest uważana za jedną z najsłabszych drużyn na Mistrzostwach Europy. Polacy przegrali wynikiem 1:2. Pierwszy gol był dla słowackiej reprezentacji i tak zakończyła się połowa meczu. Druga połowa rozpoczęła się genialnie dla nas, ponieważ już w pierwszej minucie wyrównaliśmy na 1:1. Pod koniec jednak Słowacja odrobiła straty i strzeliła drugiego gola. Co więcej, jeden z naszych najważniejszych graczy dostał czerwoną kartkę. Był to Grzegorz Krychowiak. Z tego powodu Polacy grali w dziesięciu. Jednak to nie jedyny dramat dla polskiej reprezentacji. Oberwało się także Wojciechowi Szczęsnemu.

Tak Miss Euro kibicuje Polakom w Rosji

Wojciech Szczęsny pobił historyczny rekord

Wojciech Szczęsny zapisał się w historii Mistrzostw Europy w piłkę nożną. W meczu Polska - Słowacja piłka odbiła się od jego dłoni zanim wpadła do bramki, a tym samym gol na korzyść Słowacji został zaliczony jako samobójczy. Okazuje się, że Wojciech Szczęsny jest pierwszym bramkarzem w historii Euro, który strzelił samobójczą bramkę. Nie będzie to chyba jednak rekord, którym będzie mógł się pochwalić.

Euro 2021 - kiedy następny mecz Polski?

Euro 2021 jeszcze się dla Polaków nie skończyło. Przed nami jeszcze minimum dwa mecze. Kolejny z nich zostanie rozegrany w sobotę 19.06.2021. Nasi reprezentacji zmierzą się z Hiszpanią. Spotkanie odbędzie się na stadionie w Sewilli, co oznacza, że Hiszpanie zagrają z nami u siebie. Transmisja o godzinie 21:00 w TVP1 oraz sport.tvp.pl.