Siedziba PZPN w Warszawie

i

Autor: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News CBA wkroczyło jednocześnie do kilku placówek PZPN na terenie całej Polski

CBA w siedzibie PZPN! W tle korupcja i wielkie pieniądze

2021-03-05 8:26

Informacje o akcjach Centralnego Biura Antykorupcyjnego związanych z PZPN nigdy nie kojarzyły się dobrze i zawsze wywoływały poruszenie w mediach i wśród kibiców. Dlatego z uwagą można śledzić czynności funkcjonariuszy, które zostały przeprowadzone w piątkowy poranek. CBA w kilku lokalizacjach jednocześnie przeszukiwało biura należące do piłkarskiego związku. Wszystko za sprawą tzw. afery melioracyjnej. A sytuacja miała dwa dni po urodzinach prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka, co na pewno nie jest miłym prezentem.

CBA już we wrześniu przeszukiwała m.in. siedzibę PZPN w związku ze śledztwem dotyczącym tzw. afery melioracyjnej dotyczącej "nieprawidłowości finansowych w działalności Fundacji All Sports Promotion, działającej w imieniu AZS Koszalin SA". Wówczas na polecenie Prokuratury Krajowej biuro dokonało w kilkunastu przeszukań. Przeszukano m.in. główną siedzibę PZPN w Warszawie oraz Urząd Miejski w Koszalinie. Jak podawała prokuratura, w latach 2011-2013 Fundacja działająca w imieniu AZS Koszalin SA miała podpisywać umowy na usługi reklamowe z Zakładami Chemicznymi. Jednak po przeprowadzeniu analizy dokumentacji ujawniono, że część środków przekazywanych przez ZC nie trafiała do AZS Koszalin SA, tylko były przelewane na konto innej fundacji, a następnie przekazane na rzecz spółki i wypłacone przez jej wspólników. 

Polski trener trafił do SZPITALA. Miał atak serca, dramatyczne informacje z Niemiec

"W konsekwencji doszło do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez Zakłady Chemiczne w kwocie ok. 2 milionów złotych" – podała PK. Prokuratura podkreśliła, że jednym z wyłączonych wątków tego postępowania jest wątek senatora Stanisława G.. W lipcu 2019 r. śledczy skierowali przeciwko niemu akt oskarżenia. G. oskarżony jest m.in. o przyjęcie łapówek w wysokości co najmniej 733 tys. zł w gotówce, a także w postaci nieruchomości w Chorwacji i dwóch luksusowych zegarków. Miał też nakłaniać do wręczenia łapówki dyrektorowi Zachodniopomorskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Szczecinie, ukrywać pochodzenie z przestępstwa chorwackiej nieruchomości, ujawnić informację niejawną i popełnić plagiat w pracy doktorskiej.

Tak będzie wyglądała kadra Sousy na debiutanckie zgrupowanie?! Wielki POWRÓT i... 40 nazwisk?

Jak poinformowało CBA, przeszukań dokonano w woj. małopolskim, woj. śląskim, woj. podkarpackim i woj. mazowieckim w miejscach zamieszkania osób fizycznych i podmiotach gospodarczych. Brało w nich udział około 50 funkcjonariuszy. Jak przekazała z kolei Prokuratura Krajowa, w wyniku przeszukań zabezpieczono dokumentację, która zostanie poddana szczegółowej analizie.

Przeszukania przeprowadzono w wyniku analizy wcześniej zabezpieczonych dokumentów, która pozwoliła na zidentyfikowanie nowych wątków śledztwie związanych z potencjalnym przywłaszczaniem części środków z umów sponsorskich.

W takich warunkach musi żyć Zbigniew Boniek. Na ścianach wiszą malutkie fotografie, a prezes gania w fartuchu

Sonda
Czy Zbigniew Boniek to dobry prezes PZPN?
Źródło: Dwa dni po urodzinach Bońka do PZPN weszło CBA! Afera jest przepotężna, chodzi o wielką kasę!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE