Dlaczego nie broni Wojciech Szczęsny? Co się stało, że Szczęsnego nie ma na boisku?

i

Autor: PAWEŁ SKRABA / SUPER EXPRESS Dlaczego nie broni Wojciech Szczęsny? Co się stało, że Szczęsnego nie ma na boisku?

EURO 2024

Dlaczego nie broni Wojciech Szczęsny? Co się stało, że Szczęsnego nie ma na boisku?

2024-06-25 18:53

Dlaczego nie broni Wojciech Szczęsny? Osoby, które będą oglądać mecz Polska vs Francja mogą się zdziwić, że bramkarz będący jedynką między naszymi słupkami, nie pojawił się na boisku. I to w spotkaniu o punkty mistrzostw Europy 2024. Co się stało, że Szczęsny nie gra 25 czerwca 2024? Poznajcie odpowiedź już teraz.

Spis treści

  1. Dlaczego nie broni Wojciech Szczęsny? Co się stało?

Polska na Euro 2024 trafiła na bardzo wymagających rywali i od samego początku szanse na awans do fazy pucharowej były bardzo małe. Jednak po tym, co pokazali biało-czerwoni w spotkaniach towarzyskich przed mistrzostwami Europy, a także, gdy zaprezentowali w miarę dobrą organizację w pojedynku z Holandią nadzieje na wyjście z grupy w oczach kibiców znacznie wzrosły. Wystarczyło wygrać z Austrią. Nie było to proste zadanie, bo doskonale zbudowany przez Ralfa Rangnicka zespół postawił biało-czerwonym poprzeczkę bardzo wysoko, choć też popełniał błędy. Ostatecznie Polacy przegrali 1:3 a dodatkowo szanse na ewentualny awans pogrzebał remis w spotkaniu Holandii z Francją. Warto wspomnieć, że w pierwszych dwóch meczach od początku nie grał Robert Lewandowski. Teraz na boisko nie wyjdzie Wojciech Szczęsny.

Pary Euro 2024 - DRABINKA, MECZE i WYNIKI. Kto, z kim gra po wyjściu z grupy? [TERMINARZ]

Mecze reprezentacji Polski 2024 - kiedy i z kim gra Polska w piłkę nożną? [TERMINARZ]

POJECHALIŚMY NA NIEMIECKI ORLEN NA EURO 2024 *mają gorzej* | Euro Express

Dlaczego nie broni Wojciech Szczęsny? Co się stało?

Wojciech Szczęsny wielokrotnie ratował piłkarzy reprezentacji Polski z opresji. Wyłapywał piłki, które były praktycznie nie do złapania, dzięki czemu na stałe wypracował sobie pozycję bramkarza numer 1 w kadrze narodowej. To właśnie jego interwencja w rzutach karnych dała Polsce bilet na mistrzostwa Europy, z których ostatecznie odpadliśmy po dwóch meczach. Do rozegrania został jeszcze jeden mecz na Euro 2024 i to z reprezentacją Francji, będącą jednym z faworytów do ostatecznego zwycięstwa.

Euro 2024 - KRÓL STRZELCÓW. Kto ma najwięcej bramek na Euro 2024? [KLASYFIKACJA]

Wojciech Szczęsny nie gra z Francją i dla kibiców jest to duże zaskoczenie. Bramkarz Juventusu, co więcej, z Austrią po raz ostatni pojawił się między słupkami w meczu o stawkę. Kończy karierę reprezentacyjną i zamyka piękny rozdział. Szczęsny nie gra z Francją, bo Probierz traktuje ten mecz jako etap przygotowań do Ligi Narodów, gdzie zagramy między innymi z Chorwacją i Portugalią. W jego miejsce wskoczy Marcin Bułka lub Łukasz Skorupski. W związku z tym zespół budowany będzie na przyszłość z nową "jedynką".