Biała koszula Renarda niczym talizman. Czy przyniesie mu szczęście w meczu z Polakami?

2022-11-26 13:42
Hevre Renard
Autor: screen.youtube.com/Sky Sports News

Herve Renard to selekcjoner Arabii Saudyjskiej, która już dzisiaj zmierzy się Reprezentacją Polski. Francuza często można zobaczyć w białej koszuli, z jednym rozpiętym guzikiem. Okazuje się, że nie jest to jedynie wybór podyktowany gustem, ale także swojego rodzaju talizman. Jaka historia kryje się za boiskowym uniformem Renarda?

Herve Renard - kim jest? 

Herve Renard urodził 30 września 1968 roku we francuskiej miejscowości Aix-les-Bains. W swojej profesjonalnej karierze Renard grał dla francuskich klubów, jednak bez większych sukcesów. Dopiero rozpoczęcie przygody w roli trenera przyniosło mu uznanie. Renard wybierał głównie egzotyczne kluby, pracując m.in. w Chinach. Jednak prawdziwy przełom nastąpił, kiedy otrzymał posadę trenera Reprezentacji Zambii. To z nią 2012 roku zdobył mistrzowski tytuł podczas Pucharu Narodów Afryki. 3 lata później powtórzył ten wyczyn wraz z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Sukcesy w Afryce przyniosły Francuzowi przydomek "szamana". W 2019 roku Renard został przedstawiony jako selekcjoner Arabii Saudyjskiej. Warto wspomnieć, że Francuz ma polskie korzenie, jego babcia pochodziła z Poznania:

- Babcię pamiętam przede wszystkim z tego, że mówiła po francusku ze śmiesznym akcentem. Z moją mamą trochę porozumiewała się też po polsku – mówił dla TVP Sport

Biała koszula Renarda - prawdziwy talizman 

Dwukrotny zwycięzca Pucharu Narodów Afryki na boisku zawsze pojawia się w charakterystycznej białej koszuli z rozpiętym guzikiem u kołnierza. Okazuje się, że ten wybór to pewnego rodzaju talizman, który gwarantuje mu sukcesy na boisku: 

Byłem trenerem Zambii, graliśmy w drugim meczu Pucharu Narodów Afryki 2010 przeciwko Kamerunowi. Miałem na sobie jasnoniebieską koszulę, ale przegraliśmy 2:3, więc w następnym meczu założyłem białą koszulę. Wygraliśmy i zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie przed Kamerunem - tłumaczył Renard (PAP)

Przypominamy, że Arabia Saudyjska w swoim pierwszym meczu Mistrzostw Świata pokonała Argentynę wynikiem 2:1. Czy i tym razem biała koszula Renarda przyniesie zamierzony efekt? 

Źródło: Biała koszula Renarda niczym talizman. Czy przyniesie mu szczęście w meczu z Polakami?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze