Jak wonio baba, Pitło z Luftem to śląskie tytuły filmów. Zgadniecie oryginały? QUIZ

i

Autor: Kadr z filmu Jak wonio baba, Pitło z Luftem to śląskie tytuły filmów. Zgadniecie oryginały? QUIZ

Rozrywka

Szwagier, to je ciynżko sprawa, tak jak rozpoznanie filmów po śląskich tytułach. Trudny QUIZ

Prawdziwy kinomaniak po kadrze z filmu jest w stanie rozpoznać niemal każdy film. Tak samo o opisie. Są jednak filmy (a nawet i seriale) których tytuły mają swoje śląskie odpowiedniki. Często zabawne, by nie powiedzieć - prześmiewcze, ale w pełni oddające sens samego filmu. I o tym jest właśnie ten quiz. Dasz radę rozpoznać wszystkie tytuły?

Tytuły filmów po Śląsku bawią. Ale czy będziesz wiedzieć, o jakie filmy chodzi? 

W historii kina było wiele fantastycznych filmów, których tytuły często znamy mimo tego, że nigdy ich nie widzieliśmy na oczy. No bo kto nie zna np. "Obywatela Kane'a", "Forresta Gumpa", "Szeregowca Ryana" czy choćby "Szybcy i wściekli". Już nawet nie wspominamy o filmach Marvela czy DC, które od lat są bardzo popularne. Do części filmów, a właściwie ich tytułów, powstały śląskie odpowiedniki. Pierwotnie w formie żartu, ale z czasem zaczęły żyć własnym życiem.

Z jednej strony można powiedzieć, że są dość prześmiewcze, ale trzeba przyznać, że w swój bardzo unikalny sposób oddają charakter filmu. W naszym quizie będziesz mógł sprawdzić więc nie tylko swoją filmową wiedzę, ale też zabawić się w rozpoznawanie tytułów filmów w śląskich odpowiednikach. Zdobycie maksymalnej punktów nie będzie jednak łatwe. Wynik 10/15 należy już uznać za dobry. 

Filmowy Quiz: Rozpoznasz tytuły filmów po ich śląskich wersjach? 

Tytuły filmów po śląsku QUIZ Rozpoznasz filmy po śląskich tytułach?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś, co może być proste. "Chop co mo 10 lot do Abrahama" to tytuł serialu:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE