lodz design

i

Autor: Marta Strzelczyk

Wydarzenia

Łódź Design Festival 2024. To ponad 60 wystaw i wydarzeń dla każdego!

2024-05-15 12:20

Wielkimi krokami zbliża się jedno z najbardziej wyczekiwanych przez fanów sztuki wydarzeń tego roku. Mowa o Łódź Design Festival, które rozpocznie się 21 maja. Łącznie na odwiedzających festiwal czeka ponad 60 propozycji, zarówno dla najmłodszych, jak i starszych wielbicieli artyzmu.

Łódź Design Festival 2024 już wkrótce. Znamy hasło przewodnie

Już 21 maja startuje Łódź Design Festival, który potrwa do 26 maja. Hasło tegorocznej edycji to "Komfort" i to właśnie wokół niego oscylować będą wszystkie wydarzenia. A będzie ich sporo!

Łącznie na odwiedzających festiwal czeka ponad 60 propozycji. Wśród nich są wystawy, warsztaty dla dzieci i dorosłych, panele tematyczne, spotkania autorskie, spacery miejskie czy premiery filmów.

Łódź Design Festival 2024. Co zaplanowano?

Do najważniejszych z nich należą wystawy: "make me! – Laboratorium innowacji", prezentująca prace młodych projektantek i projektantów z całego świata. Poza tym wystawa "must have", na której zobaczymy najlepsze przykłady rodzimego designu, "Póki pną pnie", podejmująca temat zieleni w mieście oraz "Na stołach" mówiąca o kulturowych i społecznych sensach spożywania. 

Na program wydarzenia składają się również liczne projekty, stworzone w ostatnim roku na polskich i zagranicznych uczelniach artystycznych.

Całość uzupełniają ekspozycje wybrane z przeszło 100 różnorodnych propozycji zgłoszonych w ramach festiwalowego naboru open programme. Wśród nich są m.in. "NeuroDiver – Comfort Space LAB", przestrzeń edukacyjno-eksperymentalna, "Dotknąć miasta, OFFline from time to time", Spotkania – 10 lat studia Pawlak&Stawarski czy TYPE TEXT LDZ.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest na stronie internetowej Łódź Design Festival 2024.