Budynek po Tesco zostanie rozbudowany

i

Autor: Mat. własny

Tarnowskie Góry

Tarnowskie Góry. W miejscu dawnego Tesco powstanie ogromny park handlowy. Inwestor otrzymał zgodę

Tesco przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach zostało zamknięte w połowie 2021 roku. Z początku zakładano, że spółka Netto przejmie budynek po brytyjskiej sieci hipermarketów. Ostatecznie inny inwestor złożył wniosek o rozbudowę budynku. Po prawie trzech latach od zamknięcia spółka Saller otrzymała zgodę na rozpoczęcie inwestycji.

Tarnowskie Góry. Budynek po byłym Tesco zostanie rozbudowany

Na początku grudnia 2022 roku do Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach wpłynął wniosek o rozbudowę i przebudowę budynku po Tesco przy ulicy Zagórskiej. We wniosku, który złożyła spółka Europrojekt Alfa Saller Pollbau Sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu, uwzględniono budowę dwóch nowych budynków handlowo-usługowych, które miałyby powstać wzdłuż ulicy Zagórskiej, naprzeciwko KFC.

Jak wynika ze złożonej dokumentacji, łącznie ma powstać około 20 lokali handlowo-usługowych.

Spółka zgodę na przebudowę otrzymała, jednak odwołanie złożyła Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Problemem według GDDKiA był brak chodnika wzdłuż ulicy Zagórskiej, od ronda w kierunku przystanku autobusowego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad się odwołała, a wojewoda śląski podtrzymał decyzję Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. Pod koniec listopada 2023 roku decyzja się uprawomocniła. Odtąd spółka Saler ma 3 lata na rozpoczęcie zapowiadanej inwestycji - tłumaczy Rafał Biczysko, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach. 

Spółka Europrojekt Alfa Saller Pollba dokładnie do końca listopada 2026 roku ma czas, by rozpocząć inwestycję. We wniosku składanym do starostwa, inwestor uwzględnił budowę sześciu murów oporowych, układu drogowego z parkingiem, dwóch stacji kontenerowych transformatorów oraz budowę infrastruktury towarzyszącej i technicznej.

Spółka Saller po raz kolejny inwestuje w Tarnowskich Górach

Przypomnijmy, że inwestorem jest spółka Saller, która do tej pory wybudowała już dwa centra handlowe w Tarnowskich Górach. Pierwsze z nich powstało przy ul. Zagórskiej 189, gdzie obecnie funkcjonują takie sklepy jak Pepco, Rossmann, RTV Euro AGD, Empik, Tako Fashion, CCC oraz Martes. Natomiast drugie centrum wybudowano przy ul. Zagórskiej 224, znaleźć tam można sklepy sieci Media Expert, Jysk, Smyk, Tedi i wiele innych.

Spółka Saller jest także inwestorem Centrum Handlowego "Bytom Szombierki" przy ulicy Zabrzańskiej oraz kilku innych projektów w Zabrzu, Chorzowie, Katowicach, Będzinie, Sosnowcu, Rybniku, Raciborzu, Żorach i Częstochowie.