Zuchwała kradzież

i

Autor: Śląska Policja

Wiadomości

Nietypowa kradzież w Cieszynie. Najpierw ukradł alkohol, a następnie... flagi Polski

Na początku maja policjanci otrzymali wezwanie do kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych w Goleszowie. Okazało się, że złodziej nie tylko ukradł alkohol, ale także przywłaszczył sobie flagi Polski.

Zuchwałą kradzież w Cieszynie. Złodziej wyniósł nie tylko alkohol

2 maja policjanci z komisariatu policji w Ustroniu otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w jednym ze sklepów spożywczych w Goleszowie.

Sprawca ukradł ze sklepu alkohol, a w trakcie ucieczki, uderzył butelką jedną z pracownic sklepu. W tym samym czasie mundurowi zostali powiadomieni o kradzieży dwóch flag państwowych. Jedna zniknęła z budynku banku, a druga sprzed Szkoły Podstawowej w Goleszowie.

Stróże prawa podjęli czynności mające na celu wyjaśnienie tej sprawy i zatrzymanie sprawcy. Mundurowi ustalili, że za wszystkie czyny odpowiada ta sama osoba. Policjanci sprawdzali krok po kroku każde możliwe miejsce, gdzie mógł ukryć się sprawca. Niespełna dwie godziny po zgłoszeniu przestępstw, podejrzany o ich dokonanie 21-letni mieszkaniec Goleszowa został zatrzymany przez policjantów.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci ustalili, że zatrzymany jest odpowiedzialny za kradzież dwóch polskich flag oraz dwie inne kradzieże. Policjanci odzyskali skradzione flagi, które sprawca porzucił na dachu budynku chwilę po kradzieży.

Za umyślne usunięcie znaków państwowych grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Z kolei za kradzież szczególnie zuchwałą sprawcy grozi kara nawet do 8. lat więzienia.