Malta z lotu ptaka / jezioro Maltańskie (Poznań)

i

Autor: materiały prasowe Malta z lotu ptaka / jezioro Maltańskie (Poznań)

Kontrowersje

Powstanie hotel nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu? Wielu osobom nie podoba się ta inwestycja

2023-11-29 13:34

Choć kilkukrotnie miasto blokowało pomysł budowy hotelu nad Jeziorem Maltańskim, to w końcu spółka zarządzająca terenem otrzymała na to zgodę. Nie zgadzają się z nią politycy różnych opcji politycznych. Zarówno poznańscy posłowie, jak i radni miejscy mają wątpliwości co do zasadności takiej inwestycji.

Hotel nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu

O sprawie jako pierwsza informowała Gazeta Wyborcza. Pierwsze wzmianki o projekcie pojawiły się w 2021 roku. Hotel ma być zarządzany przez spółkę Malta Ski, która prowadzi od lat stok narciarski na Malcie. Mimo prób zablokowania inwestycji przez miasto, spółka spełnia wszystkie wymogi formalne do budowy.

Nowy hotel za 4 lata w Poznaniu

Jak informuje "GW", w poniedziałek, 27 listopada Urząd Miasta wydał pozwolenie na budowę pięciogwiazdkowego hotelu. Ma być on długi na 150 metrów i zawierać 160 pokoi. Ma w nim także zawierać się wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i mała gastronomia. Budowa ma się rozpocząć wiosną 2025 roku, a pierwsi goście hotelowi będą mogli rezerwować miejsca w 2027 roku.

Sprzeciw polityków wobec nowego hotelu nad Maltą

Zarówno radni miejscy, między innymi klubu Koalicji Obywatelskiej, jak i posłowie na Sejm sprzeciwiają się tej decyzji. - Radni i radne powinni wiedzieć, czy wzięto pod uwagę wszystkie okoliczności prawne i faktyczne, które mogłyby zabezpieczyć funkcje społeczne i rekreacyjne tego ważnego miejsca dla mieszkańców Poznania - napisał na Facebooku radny KO Rady Miasta Poznania Marek Sternalski. - Nawet jeśli Miasto miałoby zapłacić odszkodowanie inwestorowi za zmianę planu, to warto. Budowa tak nieprzemyślanej inwestycji oznaczałaby nieodwracalne szkody dla tego krajobrazu - skomentował na Facebooku sytuację Franciszek Sterczewski, poseł Koalicji Obywatelskiej z Poznania.

Zobaczcie jak dotąd wyglądała rekreacja wokół Jeziora Maltańskiego

Otwarcie sezonu letniego nad jeziorem maltańskim w Poznaniu