Świeczka

i

Autor: Pixabay.com/Arcaion

Nie żyje były piłkarz Lecha Poznań. Klub w żałobie

Jak poinformował Lech Poznań w swoich mediach społecznościowych, nie żyje wieloletni piłkarz Lecha Poznań, wychowanek Warty Eugeniusz Olszyna. Urodził się 10 lutego 1954 roku w Poznaniu. Grał na pozycji napastnika. Jak informuje klub, pogrzeb odbędzie się w środę, 8 marca o godzinie 13:00 w Gnieźnie.

Eugeniusz Olszyna (1954-2023) kim był?

Jak informuje Lech Poznań w komunikacie, Eugeniusz Olszyna swoją karierę zaczynał w Warcie Poznań. W 1971 roku trafił do Kolejorza. Grał w nim przez sześć lat. Następnie, w 1977 roku trafił do klubu Mieszko Gniezno, gdzie był do zakończenia swojej kariery.

Eugeniusz Olszyna - osiągnięcia ligowe dla Lecha Poznań

W klubie Lecha Poznań w latach 1974-1977 miał rozegranych 39 meczów. Grając tam, jako napastnik strzelił trzy bramki dla Kolejorza. 

Kiedy pogrzeb Eugeniusza Olszyny?

Były napastnik Lecha Poznań zmarł w niedzielę, 5 marca, w wieku 69 lat. Jak informuje klub, pogrzeb piłkarza odbędzie się w Gnieźnie, w środę 8 marca o godzinie 13:00. Lech Poznań złożył kondolencje i wyrazy współczucia dla rodziny Eugeniusza Olszyny.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE