Samolot

i

Autor: pixabay Samolot

Kanada

Pasażerowie spędzili noc w koszarach. Wszystko przez awaryjne lądowanie

2023-12-14 15:43

Pasażerowie lotu z Amsterdamu do Detroit spędzili noc w koszarach we wschodniej Kanadzie po awaryjnym lądowaniu, którego powodem była usterką mechaniczną samolotu. Wojskowe warunki wywołały mieszane uczucia wśród pasażerów.

Niedziela 10 grudnia 2023 miała być dniem powrotu dla pasażerów lotu 135 linii Delta Airlines z Amsterdamu do Detroit. Jednak awaryjne lądowanie w Goose Bay w kanadyjskiej prowincji Newfoundland i Labrador sprawiło, że turyści spędzili nieplanowaną noc w koszarach wojskowych. Incydent ten wywołał wśród nich mieszane uczucia. Musieli radzić sobie z niewielką komunikacją ze strony linii lotniczych oraz niespodziewanym zakwaterowaniem w warunkach wojskowych.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Najlepsze tipy dla podróżujących samolotem. Dzięki tym radom unikniesz stresu

CO NAJBARDZIEJ WKURZA POLAKÓW? | WYWIADEX Radio ESKA

Sytuacja była niepewna. Linie lotnicze obiecały rekompensatę

Tony Santoro z przedmieścia Detroit, jeden z pasażerów, opowiedział stacji telewizyjnej WJBK-TV, że po awaryjnym lądowaniu zostali zakwaterowani w koszarach na okres 24 godzin. Z jego relacji wynika, że choć sytuacja była nietypowa, warunki zakwaterowania były zaskakująco dobre.

To naprawdę przypominało hotel - powiedział Tony - Nie było tak źle. Mieliśmy mydło, wodę, wszystko - dodał.

Jednakże, brak dostatecznie dobrej komunikacji z liniami lotniczymi, wywoływały wśród niektórych niepewność co do dalszych kroków. Pasażerowie nie byli przygotowani na nocowanie bez swoich walizek i kosmetyków. Niektórzy nie mieli nawet kurtek, a temperatura pozostawała wiele do życzenia. Ostatecznie linie Delta wysłały dodatkowe samoloty do Goose Bay, aby przetransportować podróżnych do miejsca docelowego, do Detroit. Na miejscu byli w poniedziałek.

Linie Delta współpracowały z władzami Goose Bay, aby zapewnić pasażerom jedzenie, wodę i zakwaterowanie w niedzielę, a także obiecały rekompensaty za wszelkie niedogodności.