Jamajka

i

Autor: Valeriy Tretyakov/agefotostock/East News Ocho Rios, Jamajka

Jamajka

Na Jamajce powstaje wielka inwestycja. Turyści odkryją nowe miejsca wyspy

2023-06-12 8:39

Jamajka to jedna z najbardziej kuszących destynacji wśród Europejczyków. Wyspa zachwyca pięknymi plażami, krasowymi krajobrazami czy stalaktytowymi jaskiniami. Ojczyzna Boba Marleya będzie miała niedługo jeszcze więcej do zaoferowania. Trwają prace nad rozbudowaniem turystycznej infrastruktury, dzięki czemu odwiedzający odwiedzą tajemnicze zakątki wyspy.

Najchętniej odwiedzanymi miejscami na JamajceOcho Rios oraz Montego Bay - to główne ośrodki turystyczne wyspy, gdzie znajdują się chociażby piękne kaskadowe wodospady rzeczne wpadające do morza, czy chłodne laguny dające ukojenie w gorące dni. Po sąsiedzku od wyżej wymienionych miejscowości znajdują godne polecenia wapienne jaskinie Green Grotto, które były wykorzystywane jako tło w filmach o Jamesie Bondzie. Jamajczycy zdają sobie z sprawę z drzemiącego w wyspie potencjale turystycznego, dlatego też wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odwiedzających z całego świata, postanowili odkrywać przed nimi kolejne zakątki wybrzeża Morza Karaibskiego.

ESKA LET'S BIKE 2023

Plaża Boba Marleya czeka na turystów

Władze Jamajki zaplanowały ogromną i bardzo kosztowną inwestycję, która pochłonie miliardy dolarów. W planie znajduje się 51 nowych projektów, które mają powstać w ciągu następnej dekady. Mowa o rewitalizacji plaż, w tym Rocky Point Beach, modernizacji dróg i sieci wodociągowej, wybudowaniu nowych ośrodków noclegowych. Grupa Woolf buduje obecnie luksusowy kurort o wartości 200 milionów dolarów w St. Thomas Parish. Trwa również realizacja ekskluzywnego osiedla mieszkaniowego Sun Coast Beach Club o wartości 22 miliardów dolarów! Jamajka przewiduje, że do 2030 roku odnotuje 230 tysięcy pobytów i 65 tys. jednodniowych odwiedzin.

Co więcej, już w te wakacje zostanie ukończona autostrada prowadząca do St. Thomas Parish - miejsca które czeka wielka transformacja. To miejsce, znajdujące się na wschód od Kingston znane z niesamowitej przyrody, rolnictwa, wędkarstwa i surfingu. Jest domem dla Gór Błękitnych, źródeł mineralnych Bath Fountain, wodospadów Reggae i oczywiście plaży Boba Marleya. To tu najchętniej spędzał czas znany muzyk. Obecnie w St. Thomas Parish mieszka 3,5 proc. ogółu mieszkańców Jamajki i przyjmuje się mniej niż 1 proc. wszystkich turystów przybywających na wyspę. Zatem, przed odwiedzającymi z całego świata wielka szansa na poznanie kolejnych pięknych zakątków tego kraju.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bonu turystycznego na wakacje 2023 jednak nie będzie? Rząd szykuje nowe wsparcie dla turystyki