Sardynia

i

Autor: Pexels Wakacje 2024

Wakacje 2024

Gdzie najtaniej na wakacje w lipcu i sierpniu? Cztery popularne kierunki

2024-06-18 19:49

Na zagraniczne wakacje w lipcu i sierpniu 2024 r. Polacy najliczniej udadzą się na Cypr, a także do Grecji, Włoch i Hiszpanii. Zresztą to w tym ostatnim kraju mogą najtaniej zarezerwować podróże w formule lot plus hotel: w lipcu średnia cena to 2,9 tys. zł za osobę, a w sierpniu ok. 3,1 tys. zł. Jednak serca rodaków zdobył Cypr, który – choć kosztowo wypada mniej korzystnie niż inne kierunki – chce odwiedzić ponad jedna trzecia osób decydujących się na zorganizowanie wakacji z lotami i noclegiem w pakiecie.

Spośród 51 krajów branych pod uwagę Cypr, Hiszpania, Grecja i Włochy łącznie odpowiadają za połowę wszystkich zapytań na okres lipiec-sierpień 2024 na eSky.pl. Kiedy najbardziej opłaca się lecieć na wakacje w opcji lot plus hotel? Gdzie zarezerwujemy najtańsze pakiety wakacyjne tylko ze śniadaniem lub dwoma posiłkami w cenie? Eksperci polskiej platformy podróży dzielą się wynikami analizy cen wyjazdów w szczycie sezonu wakacyjnego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: City break przed sezonem wakacyjnym. Najciekawsze miasta do zwiedzania w weekend

Facebook - Wywiad Roxie Smolasty - o duetach | ESKA

Wakacje w lipcu za mniej niż 3 tys. zł od osoby

Najkorzystniejszym finansowo kierunkiem na zorganizowanie podróży w lipcu br. okazuje się Hiszpania, która odpowiada za 18 proc. wyszukiwań spośród czterech analizowanych państw. Wakacje w pakiecie w regionach Costa Dorada, Costa Brava czy Costa Blanca dla jednej osoby kosztują średnio 2,9 tys. zł za opcję ze śniadaniem oraz 3,2 tys. zł za dwa posiłki.

Polacy szukający ofert wakacyjnych w Grecji (Rodos, Kreta) i we Włoszech (Sycylia, Sardynia, Rimini) reprezentują odpowiednio 32 proc. i 13 proc. osób, które planują dłuższy odpoczynek w lipcu. Cena wyjazdu w formule lot plus hotel wraz ze śniadaniem kształtuje się podobnie dla obu krajów, bo w okolicach 3 tys. zł od osoby. Natomiast różnice pojawiają się przy pobycie w hotelu, który zapewnia śniadanie i obiadokolację. Za taką podróż jedna osoba zapłaci wówczas 3,5 tys. zł w Grecji oraz 3,8 tys. zł we Włoszech.

Wakacje na Cyprze, do którego w półmetku lata chce wyjechać 36 proc. Polaków, to koszt ok. 3,1 tys. zł od osoby za pakiet dynamiczny ze śniadaniem. Z kolei ci, którzy odpoczywając w Ayia Napie bądź Pafos wolą odżywiać się w obiekcie noclegowym dwa razy dziennie, muszą liczyć się z wydatkiem w granicach 3,6 tys. zł za osobę.

Cypr może się pochwalić dobrze rozbudowaną i nowoczesną infrastrukturą hotelową. Szczególnie da się to odczuć wtedy, gdy tamtejsze obiekty obiekty noclegowe porównamy z Hiszpanią czy Włochami, których standard - choć mają identyczną liczbę gwiazdek - często jest dużo niższy od tych na śródziemnomorskiej wyspie

- podkreśla Deniz Rymkiewicz, ekspert platformy podróży eSky.pl.

Wakacje 2024

i

Autor: eSky.pl Lipiec

Największe zainteresowanie wakacjami w sierpniu

Analiza pokazuje, że jeśli chcemy teraz zarezerwować wakacje w sierpniu 2024 roku, to z reguły będą one kosztować więcej niż te w lipcu. Przykładowo za letni urlop w Hiszpanii z lotem i hotelem w pakiecie, a także wliczonym w cenę śniadaniem zapłacimy średnio 3,1 tys. zł od osoby. Natomiast opcja ze śniadaniem i obiadokolacją to wydatek rzędu 3,4 tys. zł za osobę.

Również w sierpniu ceny greckich i włoskich wakacji w opcji lot plus hotel są do siebie zbliżone: taka podróż ze śniadaniem kosztuje blisko 3,3 tys. zł od osoby. Jednocześnie wyjazd z gwarantowanymi dwoma posiłkami to 3,6 tys. zł dla Grecji oraz 4,2 tys. zł dla Włoch. Z kolei za oferty, które uwzględniają wyłącznie śniadanie, Polacy wybierający się na Cypr z przelotem i noclegiem w pakiecie zapłacą średnio 3,6 tys. zł od osoby. Natomiast dwukrotne stołowanie się w hotelu będzie już kosztowało ok. 4,1 tys. zł dla jednej osoby.

Z historycznych danych rezerwacyjnych wiemy, że w sierpniu popyt na letnie wyjazdy wypoczynkowe jest największy. Stąd również ceny są nieco wyższe w porównaniu z resztą sezonu wakacyjnego. Aktualnie podróże w formule pakietowej zarezerwowane w lipcu są tańsze od tych zaplanowanych na sierpień średnio o 5 proc. dla Hiszpanii, 6 proc. dla Grecji, 9 proc. dla Włoch i nawet 13 proc. dla Cypru

- wylicza Deniz Rymkiewicz.

Co ciekawe, najbardziej zauważalne różnice między pakietami wakacyjnymi z jednym posiłkiem a ofertami ze śniadaniem i obiadokolacją w cenie występują we Włoszech (średnio 21 proc. w lipcu i 20 proc. w sierpniu), podczas gdy najmniejsze są w Hiszpanii: ok. 9 proc. zarówno w lipcu, jak i w sierpniu.

Top 6 parków rozrywki w Polsce. Najciekawsze atrakcje dla dzieci i dorosłych:

Wakacje 2024

i

Autor: eSky.pl Sierpień