USA, Nowy Jork

i

Autor: pixabay Atrakcje w Nowym Jorku przed świętami Bożego Narodzenia 2023

USA

20 atrakcji, z których warto skorzystać w Nowym Jorku w okresie świątecznym 2023 [LISTA]

2023-11-29 13:43

Nowy Jork w okresie świątecznym jest niczym magiczna kraina, gdzie niezliczone atrakcje tworzą jedno, spójne, olśniewające widowisko. Wśród tysięcy błyszczących światełek i tematycznych dekoracji, metropolia ta staje się miejscem niezwykle bajkowym. A my podpowiadamy, jakie miejsca warto odwiedzić, aby zatracić się w świątecznej atmosferze tego miasta. Oto 20 najbardziej fascynujących atrakcji Nowego Jorku.

Nowy Jork tuż przed świętami Bożego Narodzenia oferuje wszystkim mieszkańcom oraz turystom różnorodne atrakcje. Od błyszczących światełek na Rockefeller Center przez malownicze witryny przy 5th Avenue, a także liczne przedstawienia teatralne i koncerty, po wspólne słuchanie klasycznych kolęd. A zatem, otwórz się niecodzienne doświadczenia i korzystaj z uroków, jakie oferuje świąteczny Nowy Jork.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tak wyglądały ulice Nowego Jorku w latach 70. Zobaczcie niezwykłe nagranie!

Shake Your Eska #19 | Świąteczny taniec

Świąteczne atrakcje Nowego Jorku w 2023 roku

Stworzyliśmy dla ciebie listę 20 najbardziej zachwycających atrakcji Nowego Jorku, które mogą być inspiracją do odbycia niezwykłej wycieczki i poznaniu najciekawszych zakątków tego miasta.

 1. Rockeffeler Christmas Tree - To najsłynniejsza choinka na świecie, której tradycja sięga 1933 roku. Jej wysokość wynosi 25 metrów. Owinięta kolorowymi światełkami i zwieńczona gwiazdą Swarovskiego prezentuje się przepięknie. Zapalenie lampek nastąpi 30 listopada.
 2. Rockeffeler Center - Znajdujący się w sercu Manhattanu kompleks rozrywkowo-biurowy zapewnia moc atrakcji. Są tu liczne restauracje, sklepy i lokale rozrywkowe, które warto odwiedzić. Co więcej, codziennie od 10 rano odbywa się wycieczka wokół Rockeffeler Center. Bilety najlepiej kupić z wyprzedzeniem.
 3. Jarmarki bożonarodzeniowe - Jest ich niezliczona ilość, a do najpopularniejszych należą: Brooklyn Borough Hall's, Columbus Circle Holiday Fair, Union Square Holiday Market, czy Grand Central Terminal Holiday Fair.
 4. Spacer po 5th Avenue - Główna aleja centrum nowojorskiego Manhattanu słynąca z najbardziej luksusowych sklepów na świecie, w okresie świątecznym aż kipi od świątecznych ozdób. Witryny sklepowe ozdobione są w licznymi dekoracjami i światełkami, co tworzy nieprawdopodobny klimat.
 5. Radio City Music Hall - To teatr muzyczny w jednym z budynków Rockefeller Center w dzielnicy Midtown Manhattan przy 1260 Avenue of the Americas. Tu odbywa się bożonarodzeniowe muzyczne show, które zapiera dech w piersiach.
 6. Spacer po Central Parku - Powstał w 1857 roku, a jego powierzchnia wynosi 341 hektarów. Znajdują się w nim liczne alejki, którymi cudownie pospacerować, kiedy Nowy Jor zasypany jest śniegiem.
 7. Świąteczna, coroczna wycieczka z aktorami po kultowych miejscach Nowego Jorku - Możesz doświadczyć magii Nowego Jorku podczas corocznej wycieczki z aktorami. Obejmuje ona takie dzielnice jak Midtown, Upper West Side i Upper East Side
 8. Świąteczna uczta w Tavern on the Green w Central Parku - Tu możesz zjeść wyśmienity świąteczny posiłek i rozkoszować się pięknym widokiem na Central Park.
 9. Gorąca czekolada w Sant Ambroeus - Na deser możesz wyskoczyć do legendarnej włoskiej restauracji Sant Ambroeus, aby skosztować najlepszej gorącej czekolady, bez dodatku wody i mleka. Czysta rozkosz! Pamiętaj, że restauracja posiada kilka lokalizacji.
 10. Łyżwy na lodowisku Wollman Rink - to kultowe miejsce położone na południe od Central Parku, otwarte w 1949 roku. Lodowisko przyciąga wielu turystów, gdyż można z niego podziwiać przepiękną panoramę Nowego Jorku.
 11. Przedstawienie "Dziadek do orzechów" w wykonaniu The New York City Ballet - W Lincoln Center Plaza nie ma świąt bez "Dziadka do orzechów" - najważniejszego dzieła Piotra Czajkowskiego. To najbardziej znany balet na świecie, więc warto przemyśleć udział w tak doniosłym wydarzeniu. Muzyka, kostiumy, choreografia - to elementy, które robią na widzach piorunujące wrażenie.
 12. „Opowieść wigilijna” w Merchant House - Spektakl przedstawia słynną Dickensowską opowieść o skąpcu, którego w noc Bożego Narodzenia nawiedzają duchy. Przedstawienie można oglądać od 28 listopada do 24 grudnia w Merchant House.
 13. Jazzowy koncert "Big Band Holidays" w Lincoln Center - Od 13 do 17 listopada odbywać się będą uwielbiane przez nowojorską publiczność, jazzowe koncerty "Big Band Holidays". Ashley Pezzotti wraz z Jazz at Lincoln Center Orchestra pod dyrekcją Wyntona Marsalisa zinterpretują klasyczne hity świąteczne, takie jak „Winter Wonderland”, „The Christmas Song”, „Deck the Halls” i „Dreidel, Dreidel, Dreidel”. Nie można tego przegapić!
 14. Zwiedzanie neogotyckiego Kościoła Katedralnego św. Jana Bożego - Mieści się przy 1047 Amsterdam Avenue, na Manhattanie, w dzielnicy Morningside Heights. To największa katedra na świecie i szósty co do wielkości kościół. Choć od 100 lat trwa jego budowa i został ukończony w zaledwie 66%, robi duże wrażenie na odwiedzających.
 15. Spacer przez rozświetlony Royal Botanic Garden - "Lightscape" to całkiem nowa atrakcja Nowego Jorku. Warto po zmroku przejść się alejką prowadzącą przez Prospect Park, aby podziwiać oświetlone łuki, rzeźby i monstrualne instalacje. Na miejscu można również skosztować przepysznych smakołyków i posłuchać świątecznej muzyki. Atrakcja działa w dniach od 17 listopada 2023 do 1 stycznia 2024. Bilety w cenie od 17 do 29 dolarów.
 16. Słuchanie świątecznych klasyków w La Grande Boucherie - położona w samym sercu Midtown restauracja zachwyca architekturą w stylu belle epoque i wspaniałą francuską kuchnią. Tutaj też w okresie świątecznej gorączki, można przysiąść i posłuchać klasycznych bożonarodzeniowych utworów.
 17. Zapalenie światełek na choince w Washington Square Park - iluminacja odbędzie się w pierwszym tygodniu grudnia, choć jeszcze nie jest znana dokładna data. Podczas ceremonii będzie wspólne kolędowanie, a utwory wykona Rob Susman Brass Quartet.
 18. Przejazd autobusem przez Nowy Jork - Wycieczka obejmuje zwiedzanie 5th Avenue, Grand Central Terminal, choinki Rockefellera, Radio City Music Hall, Columbus Circle i katedrę św. Patryka.
 19. Uczta w Rolf's - To najbardziej świąteczna restauracja Nowego Jorku, w której znajdują się prawdziwie baśniowe dekoracje.
 20. Wieczorny relaks w koktajl barze Ophelia - Bar znajduje się na 26 piętrze budynku Beekman Tower, zbudowanym w 1934 roku w stylu art déco. świąteczną porą, wnętrze Ophelii zostaje udekorowane w bajeczny sposób. Z sufitu niczym sople lody zwisają migoczące lampki i gwiazdki przypominające płatki śniegu, a także błyszcząca śnieżna kula. To trzeba zobaczyć na własne oczy.