Pilotażowy punkt szczepień w Ostródzie już działa. Tygodniowo ma szczepić 4 tys. chętnych

2021-04-19 13:04 Agnieszka Adamowicz PAP.

W poniedziałek (19 kwietnia) otwarty został pilotażowy w województwie warmińsko-mazurskim punkt masowych szczepień. Znajduje się w Zespole Szkół Zawodowych przy ulicy Warmińskiej w Ostródzie. W pierwszym tygodniu ma się w nim zaszczepić tysiąc osób, a docelowo tygodniowo 4 tys. chętnych.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki poinformował, że pilotażowy punkt szczepień otwarto w mieście, które od ponad roku walczy z pandemią. Mieści się w nim szpital zakaźny, który pierwszy przyjmował pacjentów z COVID-19 w regionie.

Podczas konferencji inaugurującej jego pracę wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że docelowo takich punktów masowych szczepień ma być w regionie od 20 do 30. – Powstanie tego punktu i kolejnych pozwoli na znaczne przyspieszenie procesu szczepień w naszym województwie,  jak i w całej Polsce. Naszym priorytetem jest, aby w krótkim czasie udało się zaszczepić jak najwięcej osób, co pozwoli nam na powrót do normalności. Według założeń chcemy wszystkich chętnych zaszczepić do końca sierpnia - poinformował wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. 

Polub nasz fanpage ESKA Olsztyn News na Facebooku! Znajdziesz tam najlepsze informacje z Twojego miasta i okolicy

Raport z anteny 19.04, godz.10

Dyrektor oddziału warmińsko-mazurskiego NFZ Andrzej Zakrzewski wskazał, że punktów szczepień jest w regionie ponad 200. - Szczepią one tygodniowo 50 tys. chętnych. Ten jeden punt w pierwszym tygodniu zaszczepi tysiąc osób, a docelowo ma szczepić 4 tys tygodniowo. Taka jest idea punktów powszechnych, by zaszczepiło się w jednym punkcie jak najwięcej osób – wyjaśnił dyrektor Zakrzewski.

Dodał, że trwa ocena lokalizacji pozostałych punktów szczepień masowych przez NFZ. - Pracujemy nad tym, oglądamy punkty, które wskazały samorządy. Myślę, że w ciągu tygodnia, góra półtora, będziemy znali pełną listę punktów. Wśród nich będą takie znajdujące się w namiotach – powiedział.

W punkcie szczepień w Ostródzie pracować będzie 14 osób – trzy zespoły. Personel pochodzi ze szpitala w Ostródzie. Punkt jest czynny w dni powszednie od godz. 8.00 do 19.00 a w soboty od 8.00 do 13.00.